3. Пирин удари узбеки с 3:1 за първи успех в Турция (СНИМКИ)

Пирин удари узбеки с 3:1 за първи успех в Турция (СНИМКИ)

Благов, Траянов и Младенов бележат срещу Нефтчи (Фергана)

Пирин постигна първа победа на лагера в Турция след 3:1 над узбекистанския Нефтчи (Фергана). Преди това отборът на Милен Радуканов загуби три пъти от Ворскла (1:2), руския Нефтехимик (0:1) и елитния турски Аланияспор (0:3).

Днес срещу узбеките Димитър Благов откри резултата за „орлетата” в 13-ата минута от фронтална позиция около точката на дузпата.

Точно преди почивката каращият проби бразилец Лукаш се справи с няколко защитници и пусна за Тодор Траянов, който от 7-8 метра покачи на 2:0 с помощта на страничната греда.

Второто полувреме започна с грешка на вратаря Красимир Костов, но Костадин Ничев го покри и изби удар на Музафаров от голлинията.

Никита Павленко намали за Нефтчи с добре насочен удар в горния ляв ъгъл от 20-ина метра в 71-ата минута.

Три минути преди края Даниел Младенов реши всичко с индивидуален рейд и точен изстрел от границата на наказателното поле за крайното 3:1.

Пирин смени противника за последната контрола. В четвъртък от 15:00 "орлетата" ще мерят сили с полския Подбескидзе. Първончално трябваше мачът да е с друг полски тим - Миедз.

Пирин - Нефтчи (Фергана) 3:1
1:0 Димитър Благов '13
2:0 Тодор Траянов '45
2:1 Павленко '71
3:1 Даниел Младенов '87

Пирин: Костов, Ничев, Сандев  (’49 Ст. Николов (’70 Старокин), К. Грозданов (Попев), Д. Павлович (’70 Башлиев), Траянов (Ант. Костадинов), Хр. Младенов (’52 Станислав Костов), Благов, Лукаш, Алекс Абдула, Златинов (’70 Тасев)
Треньор: Милен Радуканов