3. Пирин се справи със Созопол и се класира за 1/4-финалите

Пирин се справи със Созопол и се класира за 1/4-финалите

Благоевградчани стигнаха до минимален успех срещу един от лидерите във Втора група

Пирин (Благоевград) стигна до успех с 1:0 при гостуването си на Созпол в първия от днешните 1/8-финали за Купата на България. Благоевградчани показаха по-добра игра и се доказа разликата между елитния клуб и черноморския тим, който е един от лидерите във втория ешелон в българския футбол.

Равностойното първо полувреме започна с положение за гостите. Още във 2-рата минута Владислав Златинов излезе на чиста позиция, но под ъгъл и прати топката по диагонала покрай вратата. Созопол постепенно придоби териториален превес и в 25-ата минута Мустафа Мустафа разтресе напречната греда.

До почивката пропуски направиха Деян Христов и отново Мустафа, а в самия край на полувремето вратарят на „небесносините” Мартин Теменлиев спаси опасен шут на Венцислав Бенгюзов. Здравата битка по всички части на терена продължи и след почивката. В 63-ата минута централният бранител на Пирин Александре Ханс закачи топката с ръка в наказателното поле, но съдията Ангел Баялцалиев не уважи претенциите на домакините за дузпа.

Девет минути по-късно отбраната на Созопол допусна пробив на Златинов и пас към Даниел Младенов, който засече топката отблизо в мрежата. Малко по-късно резервата на домакините Борислав Борисов шутира в ръката на Костадин Ничев, но реферът пак не посочи бялата точка.

Пет минути преди края Христов беше забравен в малкия пеналт и стреля с глава, но вратарят Георги Аргилашки се разтегна и изби в корнер. В добавеното време червен картон беше показан на Ангел Делчев от Созопол.