3. Пирин се пребори в 93-ата минута за точка срещу Ботев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пирин се пребори в 93-ата минута за точка срещу Ботев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Маркиньос и Дюлгеров заличиха голове на Неделев и Милев в Благоевград

Пирин (Благоевград) стигна драматично в 93-ата минута до точката срещу Ботев (Пловдив). С първите си голове с екипа на „орлетата” Маркиньос и Александър Дюлгеров на два пъти изравняваха и в крайна сметка заличиха попаденията на Тодор Неделев и на Наско Милев през второто полувреме за крайното 2:2.

Решителни намеси на Александър Дюлгеров попречиха на Ботев да открие резултата чрез Кифуети или Нелсън през първото полувреме. А опасен удар на Лъчезар Балтанов, който беше героят на Ботев в градското дерби с Локомотив, профуча покрай дясната греда на Красимир Костов.

Пирин не застраши вратата на Ботев преди почивката, като старши треньорът им Наджи Шенсой повече се занимаваше със съдията. Домакините понесоха удар в края на първото полувреме, когато централният нападател Мартин Тошев получи контузия.

Благоевградчани започнаха по-офанзивно втората част и Голас трябваше да парира удар на изведения Даниел Генов, като с пас в коридор се отличи резервата Тони Тасев.

Ботев обаче откри резултата в 51-ата минута. Лъчо Балтанов се пребори със защитник и пусна за свободния Тодор Неделев, който с нисък удар покрай вратаря Костов откри сметката си за „жълто-черните”.

Въпреки това, Пирин изравни. Комбинация между резервите Тони Тасев и Маркиньос завърши с красиво попадение с глава на последния при свободен удар.

„Орлетата” се хвърлиха и за крайната победа. Грешка на Голас позволи на Тасев да потърси свободния Младенов, но нападателят стреля с глава изключително лошо.

В открития финал на мача Ботев бе близо до крайния успех с гол на добавка на резервата Наско Милев при избит в неговите крака силен удар от фаул на Игор Ощипко.

Пирин обаче съумя да изравни в последната ситуация по подобен начин. Маркиньос изпълни добре свободен удар, Голас изби леко и с първия си гол за сезона Александър Дюлгеров донесе ценната точка за Пирин.

Благоевградчани сложиха край на серията от две поредни загуби и дръпнаха с 2 точки на последния Монтана, който в петък загуби злощастно от Лудогорец (0:1). Ботев, който напира за Европа остана 6-и с 24 точки, на 8 от третия Берое.

9 0 Монтана 19 3 5 11 14:22 -8 14

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч