3. Пирин с огромна крачка към оцеляването

Пирин с огромна крачка към оцеляването

"Орлетата" надделяха с минималното 1:0 над Калиакра в сблъсък на борещите се за оцеляване

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна изключително важна победа по пътя си към оцеляване в "А" група. "Орлетата" победиха с 1:0 като домакини тима на Калиакра (Каварна) в мач от 22 кръг на "А" ПФГ. Единственото попадение за "орлетата" отбеляза набелязаният от Левски Александър Башлиев след самостоятелна акция в 35-та минута. Двубоят по традиция бе предаван на живо от Novsport  с аудио коментар и чат минута по минута.

Преди началото на мача от диктора  бе обявена полезна информация за екскурзията на благоевградчани до София за полуфинала от турнира за Купата на България срещу Славия. Екскурзията е на цена 7 лв като допълнително се плаща и билета на стойност 5 лв. Тръгва се в четвъртък 12:30 часа от Благоевград. Иначе двубоят  на стадион „Христо Ботев” започна с по-добра игра на домакините. В 4-та минута Ризов намери добре Бибишков в наказателното поле на гостите, но Бибишков не успя да отправи удар.

В 6-та минута дойде и първата опасна ситуация в сблъсъка – Димитър Воденичаров се освободи добре по дясното крило и качи главата на Крум Бибишков в наказателното поле, който стреля в аут.

В 15-та минута стражът на Пирин Аршинков излезе неразчетено от вратата си и увисна, като пред Станчев се откри добра ситуация за гол. За радост на феновете на домакините бранителите на Костадин Ангелов успяха да изчистят топката далеч напред.

В 18-та минута Воденичаров бе близо до това да даде аванс на своя тим. Той отправи плътен удар по земя от границата на наказателното поле на Калиакра, но Цветан Димитров спаси по страхотен начин.

В 32-та минута остана съмнение за дузпа в полза на „орлетата”. Топката срещна ръката на Раденцов в собственото му наказателно поле, но главният рефер Георги Кабаков прецени, че дузпа няма, тъй като Раденцов не е имал възможност за реакция.

Три минути по-късно домакините поведоха с чудесен гол на следеният от Левски Александър Башлиев. След самостоятелна акция по дясното крило той нахлу в наказателното поле на Калиакра и с плътен удар вкара за 1:0. Така футболистите на двата тима се прибраха да почиват при минимално предимство за отбора от Благоевград.

Втората част започна отново с повече активност от страна на играчите на Костадин Ангелов. В 47-та минута на сблъсъка Цветков добре центрира към Янко Сандански, който бе непокрит и успя да отправи удар с глава. Все пак топката не бе насочена добре от Сандански и прелетя в аут.

В 49-та минута гостите получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле на Пирин. Зад топката застана Лъчезар Балтанов, който до началото на полусезона игра в Левски. Балтанов стреля много неточно и прати коженото кълбо над вратата на домакините.

Добрата игра на гостите продължи и Станчев отправи удар седем минути по-късно, като той бе спасен от Аршинков. В 68-та минута домакините напомниха за себе си с атака на Димитър Илиев, който намери на добра позиция Цветков. Последният стреля към противниковата врата и спечели корнер, тъй като в краката му се бяха хвърлили двама бранители на Калиакра.

В 79-та минута влезлият като резерва Веселин Стойков подхвана добра атака, подаде към Цветков, който намери чудесно Димитър Илиев, но последният не успя да вкара за 2:0 от добра позиция.

В 85-та минута футболистите на Пирин отнеха една топка в центъра и комбинираха добре докато Бибишков не остана сам срещу Цветан Димитров. За щастие на гостите Димитров спаси по чудесен начин удара на Бибишков.

До края на срещата гостите не съумяха да създадат голови положения и Пирин се поздрави с трите точки. С успеха благоевградчани събират 18 точки и вече са над зоната на изпадащите. Калиакра от своя страна се доближава до изпадане с актив от 17 т.