3. Пирин обърна "беззъба" Славия и взе ценен успех (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пирин обърна "беззъба" Славия и взе ценен успех (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия се отдалечи от третото място и Европа след днешната загуба

С два гола на Мартин Тошев през второто полувреме Пирин обърна Славия и спечели с 2:1 на "Овча купел" в мач от 29-ия кръг на "А" група. С победата "орлетата" спечелиха ценни три точки по пътя към оцеляването. Иначе двубоят започна отлично за Славия с гол в 12-тата минута дело на Борислав Балджийски дошъл след индивидуална класа и страхотен завършващ удар в горния десен ъгъл на вратата пазена от Костов.

Първото полувреме започна с равностойна игра в първите десет минути. В 11-тата минута Балджийски отправи опасен удар посока вратата на Пирин, но до гол не се стигна. Само минута по-късно обаче играчите на Александър Тарханов откриха резултата в 12-ата минута, когато десният краен бранител Цветомир Панов намери Борислав Балджийски, който с бомбен изстрел направи резултата 1:0. Това е и негов първи гол с екипа на Славия и общо трети от началото на сезона в "А" група. Първата сериозна опастност за "орлетата" дойде в 20-ата минута, когато Александър Дюлгеров пробва рефлекса на Георги Петков, но капитанът на тима запази мрежата си суха.

В 34-ата минута Мартин Тошев изведе прекрасно Тони Тасев, който излезе очи в очи с Петков, но националът на България се засуети и пропусна да изравни резултата. Секунди след тази ситуация "белите" организираха добра атака, като Сердеров намери добре Дугала, но вторият стреля слабо и не затрудни Костов.

В 57-ата минута нападателят на Пирин Мартин Тошев изравни резултата. Голмайсторът на "орлетата" се измъкна от защитниците на "белите" в наказателното поле и с глава вкара седмия  си гол в шампионата.

В 72-ата минута отново Мартин Тошев наказа "белите" след добър пас на Тони Тасев и донесе важна победа на своя отбор. След второто попадение на Пирин феновете на Славия започнаха да скандират "мафия" и "горчиво" в знак на недоволство от действията на своите любимци.

В добавеното време на срещата резервата Даниел Младенов получи втори жълт картон и остави Пирин с човек по-малко. Въпреки това футболистите на Наджи Шенсой задържаха аванса си и спечелиха важни три точки в борбата с Монтана за оставане в "А" група. В същото време с днешната загуба Славия се отдалечи от третото място и Европа.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение