3. Пирин ликува на "Огоста", "орлетата" оцеляха в "А" група (ВИДЕО)

Пирин ликува на "Огоста", "орлетата" оцеляха в "А" група (ВИДЕО)

Даниел Генов разплака Монтана, тимът на Емил Велев ще играе бараж

Пирин оцеля в „А” група след ценна победа с 1:0 при гостуването на прекия си конкурент за място в елита Монтана в предпоследния 35-и кръг на шампионата. Даниел Генов донесе трите точки на „орлетата” с гол в 73-ата минута на стадион „Огоста”. Пирин заема 8-ото място в класирането с 26 точки и кръг преди края гарантира участието си в „А” група и догодина. Монтана ще трябва да играе бараж срещу втория от „Б” група, като това почти сигурно ще бъде тимът на Поморие.

Пирин започна ударно срещата и още в първата минута наложи преса на домакините, като първо Костадин Дяков би във вратаря на Монтана , а секунди по-късно Тони Тасев затрудни Христо Иванов, който обаче успя да избие в корнер.

Пирин владееше повече топката през първата част, като „орлетата” по-често притесняваха противниковата отбрана, но не успяха да материализират превъзходството си с гол.

Най-добрата възможност за домакините през първата част дойде в 23-ата минута, когато Петър Атанасов преодоля двама бранители и пусна към Коконов, който обаче не затрудни стража на Пирин.

След почивката Монтана показа много по-стабилна игра, но отново футболистите на Емил Велев бяха прекалено колебливи в предни позиции.

Атанас Илиев пусна отлично към Иван Стоянов  в предни позиции, нападателят остана сам срещу бранител и опита да върне топката към включващия се в атака Илиев, но подаването му беше спряно.

В 73-ата Даниел Генов реши всичко в мача. Асен Георгиев бе преодолян с лекота и останал сам срещу вратаря на Монтана Генов стреля точно в далечния ъгъл за 1:0.

Монтана заложи всичко на атаката в последните минути, като на няколко пъти вратарят на „орлетата” трябваше да се намесва решително за да опази мрежата си суха.

В 83-ата Сергей Георгиев получи в малкия пеналт, но заложи на силата и прати кълбото над вратата. В последната минута на редовното време при центриране от корнер в полето на Пирин се заформи страхотно меле, топката разтресе напречната греда, но отказа да посети мрежата на „орлетата”.

Пирин удържа аванса си и си гарантира участие в елита и през следващия сезон, докато Монтана ще трябва да играе бараж срещу втория в „Б” група.