3. Пирин и Берое поделиха по точка в изнервен мач в Благоевград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пирин и Берое поделиха по точка в изнервен мач в Благоевград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Елиаш изведе заралии в резултата, Попов изравни за "орлетата", а Милисавлевич си изкара червен картон при смяна

Пирин (Бл) и Берое не излъчиха победител в срещата от 30-ия кръг на А група, завършила при резултат 1:1. Пирин владееше топката през по-голямата част и показа по-офанзивна игра, но стигна само до точка в мача. Елиаш изведе Берое в 48-ата минута, а Пирин заслужено изравни в 88-ата. Милисавлевич си изпроси червен картон при смяна и бе изгонен.

През първата част Пирин показа по-добра игра и наложи своето темпо, но не съумя да стигне до попадение.

В 15-ата минута Спас Делев пое на фланга, напредна няколко метра и шутира към далечния ъгъл на Красимир Костов, но вратарят на Пирин реагира отлично и с една ръка успя да отклони в корнер. Това беше и единственото по-опасно положение пред вратата на Пирин през първата част.

В 25-ата Башлиев получи на дузпата и след завъртане шутира, но кълбото излезе в аут. Три минути по-късни капитанът на Берое спаси отбора си от сигурен гол. Дюлгеров овладя след центриране от фаул и финтира Макенджиев, последва шут към опразнената врата, но Веселин Пенев покри ъгъла и от голлинията изчисти.

В последните минути Тони Тасев също пробва рефлексите на Макенджиев, който показа стабилност и опази мрежата си суха.

В края на първата част Стилиян Николов и Том се сблъскаха при игра за висока топка и футболиста на Берое получи контузия и беше заменен принудително от Елиаш.

Именно Елиаш изведе своя тим напред в резултата в 48-ата минута. При центриране на Спас Делев от корнер топката пое Елиаш и стреля от малка дистанция, но уцели напречната греда. Топката рикошира, а Елиаш изчака кълбото да падне и на празна врата необезпокояван от бранителите вкара за 1:0.

Мартин Тошев отправи опасен диагонален удар в 68-ата, а малко по-късно Дюлгеров нямаше късмет и при удара му топката се отклони леко в страничната греда.

В 79-ата минута Липенски подготви смяна, като Иса трябваше да замени Милисавлевич. Сърбинът обаче се забави при излизането и получи жълт картон. Последва ново мотаене от страна на футболиста, което му „спечели” нов жълт картон и бе изгонен преди да бъде заменен.

Пирин се хвърли на финален щурм, който даде резултат в 88-ата минута. Резервата Бенгюзов центрира от фаул,а  капитанът Юлиян Попов прати с глава топката в мрежата за крайното 1:1.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение