3. Пирин 2001 победи с 3:1 Левски при юношите

Пирин 2001 победи с 3:1 Левски при юношите

Децата на Пирин 2001 родени през 1994 г, се класираха на 1/16-финалите на Държавното първенство по футбол. След нулево реми в София, възпитаниците на треньора Бисер Златински победиха на реванша с 3:1 Левски на клубната си база в Покровник.

Още в 3-ата минута домакините бяха близо до гола. Тогава след центриране от фаул в наказателното поле на Левски Орхан Балиев с глава нацели напречната греда. В 19-ата минута Ромео Перинаров с удар от далече затрудни максимално стража на Левски Валтер Рудолф. Три минути преди края на първата част футболистите на Пирин 2001 увенчаха добрата си игра с гол, а автор на попадението бе Стоил Николов.

Още в началото на втората част Николов се озова отново в прегръдките на своите съотборници, като се разписа за 2:0 в 42-ата минута на мача. Четири минути по-късно Миленков направи най-сериозния пропуск за Левски след като отблизо неуцели рамката на вратата пазена от Георги Георгиев. В 51-ата минута неразчетено излизане на вратаря на домакините позволи на  Антон Димитров от Левски да намали резултата за -2:1. Точка на спора в мача сложи капитанът Ибрахим Стамболиев в 62-ата минута. Тогава той засече с глава центриране от корнер и оформи крайният резултат  3:1.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА