3. Петър Пенчев дебютира с победа начело на Ботев, дошла след почивката срещу Хасково (ВИДЕО+СНИМКИ)

С голове на Чунчуков и Балтанов "канарчетата" временно влязоха в първата шестица

Ботев (Пловдив) спази традицията да няма равенства в мачове срещу Хасково, като в първия мач на Петър Пенчев начело победи с 2:0 след почивката на срещата от 18-ия кръг. Успехът, дошъл след голове на Цветелин Чунчуков и Лъчезар Балтанов и куп пропуски пред вратата на Николай Банков, изкачва временно „жълто-черните” на 6-ото място в класирането с точка повече от Литекс, които от 16:00 ч приемат Славия. Хасково, който остава последен със 7 точки, завърши мача с 10 човека, след като между двата гола на Ботев Педро Еуженио получи втори жълт картон. Тимът на Емил Велев, който се закачаше с публиката на домакините, не успя да създаде чисто положение за цял мач.

Първото полувреме премина под диктовката на „канарчетата”, но за историята останаха положенията, някои от които пропилени с лека ръка.

Още в 6-ата минута Чунчуков получи прехвърлящ пас от Огнянов и нападателят от своя страна също опита прехвърляне, но прати встрани от вратата на Банков.

В 12-ата минута защитник подложи крак при ниско центриране на Марин.

Хасково играеше на контраатака, като често бавеше играта и си навлече освирквания от публиката на Коматево.

В 27-ата минута Огнянов можеше да открие на добавка след спасен удар на Цветков, но несериозно опита да прехвърля вратаря и сбърка, а трябваше да го разстреля.

В 35-ата минута домакините направиха нов пропуск. След продължителна атака Цветанов бе изведен в полето на гостите, отправи силен удар, който отиде право в Чунчуков, но насочената от него топка с глава излезе в аут.

Три минути преди почивката Чунчуков се размина с подаване на Огнянов в опита си да засече с шпагат във вратата на Хасково, а последният сигнал за първата част прозвуча, когато Огнянов шутира силно встрани.

Ботев се отпуши 10 минути след подновяването на играта. Цветелин Чунчуков откри с удар от 1-2 метра пред вратата на Хасково. Той получи страхотен прехвърлящ пас отляво от Балтанов и с доста сила прати топката в мрежата на гостите за 1:0.

Само минута по-късно Хасково остана с човек по-малко за втори жълт картон на Педро Еуженио, което на практика сложи точка на спора.

Чунчуков удари греда с глава преди Ботев да удвои в 70-ата минута. Балтанов отбелязва втория гол в мрежата на Хасково. Христов пусна пас по земя от дясно и Балтанов с шпагат прати топката в далечния ъгъл на вратата на Банков.

С победата Ботев събра 26 точки и влезе в топ 6 и трябва да се надява Литекс да не победи Славия преди гостуването на „канарчетата” на Лудогорец в последния есенен кръг.