3. Първа победа за Наджи Шенсой начело на Локо (Пд)

Първа победа за Наджи Шенсой начело на Локо (Пд)

"Смърфовете" биха Черноморец с 2:1, Данчо Тодоров вкара първия си гол за Локомотив

Наджи Шенсой постигна първа победа начело на закъсалия Локомотив (Пд) в родния футболен шампионат. След доброто представяне срещу ЦСКА в първия пролетен кръг, когато „смърфовете” загубиха с 2:3, днес Локо (Пд) имаше повече късмет и заслужено сломи Черноморец-Бургас на Краси Балъков с 2:1. Йордан Тодорв отбеляза първи гол за новия си тим в началото на второто полувреме, а няколко минути по-късно Дембеле, който бе един от най-активните на терена, забоде още едно парче във вратата на Борел. В края резервата Мартин Тошев върна един гол за Черноморец, но до края гостите така и не успяха да създадат ново положение, от което да изравнят. Така пловдивчани постигнаха първа победа от осем мача насам. Лошата серия за бургазлии обаче продължи и след 17-ия кръг. Балъков и компания нямат победа вече в 7-и мач поред в елита, от които загубиха 6 и завършиха наравно в 1.

Първото полувреме бе изпъстрено с единоборства и груби нарушения, от което произлязоха три жълти картона. В началото Локомотив доминираше, после Черноморец поизравни играта. До почивката обаче домакините бяха по-близо до откриването на резултата, но двете нули се запазиха. Второто полувреме започна вихрено за домакините, които набързо решиха двубоя в своя полза. Данчо Тодоров изведе Локомотив напред в резултата при добавка в 49-ата минута, а след четири минути Дембеле се възползва от грешка в отбраната на бургазлии и за втори път зарадва феновете на домакините. До края гостите не се отказаха и заслужено стигнаха до почетен гол в 87-ата минута, когато резервата Тошев се възползва от подаване на капитана Цонков.

Първата добра възможност за един от двата отбора дойде в 19-ата минута, когато Ангел Йошев проби отляво на нападението на Локомотив (Пд), центрира и Здравко Лазаров, който бе оставен непокрит, засече топката с ножичен удар, но Борел бе на мястото си и улови. При последвалата контраатака гостите от Бургас създадоха по-опасно положение, след като вратарят Акалски изпусна топката, но главният рефер Йорданов се намеси и отсъди фаул.

Постепенно играчите на Краси Балъков овладяха центъра на терена и започнаха да атакуват по-често вратата на Локомотив. Удар на Марсио Нуньо извън наказателното поле бе виртуозно спасен от Кирил Акалски в 31-ата минута. 11 минути по-късно Акалски, който не бе достатъчно концентриран, не прецени едно центриране и топката срещна напречната греда.

До края на полувремето домакините чрез Даксон изпълниха няколко опасни свободни удара отдясно на наказателното поле на Черноморец. Паскал Борел обаче се справи с всички изстрели на бразилеца, боксирайки кълбото.

Второто полувреме започна отлично за домакините, които успяха да открият в 49-ата минута, а след 4 минути удвоиха преднината си. Най-напред Йордан Тодоров отбеляза първия си гол с екипа на Локомотив (Пд). Мечечиев центрира отдясно, последвалият удар на непокрития Лазаров бе спасен от Борел, но при добавката отлично пласиралият се бивш играч на ЦСКА не сбърка в опразнената врата. В 53-ата минута Дембеле покачи на 2:0, възползвайки се от колективна грешка в отбраната на гостите. Асистенцията бе на Кирил Котев.

Въпреки двата гола пасив, черноморци не се предадоха. Най-напред в 67-ата минута Нуньо стреля от дузпата, но Акалски, който по-късно принудително бе заменен, успя да спаси. Така е стигна до 87-ата минута, когато капитанът на гостите Цонков проби вляво на наказателното поле и на двата пъти не успя да преодолее резервата Ставрев. Все пак Цонков съумя да подаде към малкото наказателно поле, където бе Мартин Тошев, за когото не остана нищо друго, освен да вкара на празна врата за 1:2.

До края на Лаута не се случи нищо интересно и домакините се поздравиха с победата.
Така Локо (Пд) се изкачи с една позиция и вече е 14-и с актив от 12 точки, на 2 зад Локо (Мз), който е над чертата на изпадащите. Черноморец е 6-и с 27 точки, на 4 от третото място, даващо право на участие в турнира за Купата на УЕФА. Сега там е Локо (Сф), но „железничарите” трябва да гостуват на Спортист в неделя.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение