3. Първа победа за Литекс на Йешич срещу безобразно слаб Локомотив (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ловчанлии прекъснаха серията от 5 мача без победа с класическо 3:0 над "смърфовете" у дома

Литекс взе първи успех в плейофите от челната седмица и победи у дома много слаб Локо (Пд) с 3:0 в 32-ия кръг на А група. Джордан и Момчил Цветанов и Армандо Ваюши вкараха трите попадения за „оранжевите” след почивката, а Литекс се доближи на 5 точки от лидера Лудогорец, който по-късно днес приема Левски в Разград.

Миодраг Йешич постигна първи успех при завръщането си при "оранжевите", а Локомотив си остана само с една спечелена точка в плейофите. Литекс вече има 61 точки и взе аванс от 3 пред третия ЦСКА. Лудогорец е първи с 66.

Едва 300 души бяха дошли да гледат мача на стадиона в Ловеч в края на работния ден, а агитката от Пловдив наброяваше цифром и словом петима души, сред които две дами.

И в двата състава имаше много промени, а Литекс и Локо (Пд) нямаха успех в плейофите преди този мач. Мартин Камбуров не беше в групата на Локомотив с оправданието, че има натрупана умора, но самият играч заяви, че не иска да играе на „Лаута” след края на сезона и може би умората не е единствената причина. Новият треньор на Литекс Миодраг Йешич остави на пейката Том, Асрпиля и Манолов.

Двубоят започна с натиска на Литекс, а Локомотив явно нямаше намерение да хаби много сили в този двубой и нито за миг не изглеждаше, че може да измъкне нещо от двубоя.

За цялата първа част имаше само едно чисто голово положение. То дойде в 11-ата минута, но Джордан би от външната страна на дясната греда, излязъл очи в очи в Йордан Господинов при находчиво бързо изпълнение на свободен удар.

Още в следващата атака Ваюши овладя добре пас на Берберович на левия фланг, проби към центъра и стреля силно, но топката избяга от целта и мина малко над дясната сглобка.

Домакините играеха почти изцяло в половината на съперника и капитанът Бодуров си позволи да показва техника в наказателното поле на „смърфовете”, центрира меко на задната греда, но Цветанов заби топката с воле в земята и тя прехвърли вратата.

Армандо Ваюши също имаше чиста позиция 10 минути преди почивката, но стреля твърде слабо и Йордан Тодоров изби с крак. Точно преди паузата Цветанов центрира добре от свободен удар, но Бодуров закъсня само с крачка и не успя да засече.

Ако първата част беше слаба за Локомотив, втората беше кошмарна и гостите допуснаха три гола.

Йешич пусна Том и Руменов на полувремето и още след центъра Том спечели нарушение.  Бразилецът сам центрира, Георгиев отклони с крак и заблуди Господинов, който изби, но от няколко метра Джордан простреля мрежата за 1:0 в 46-ата минута.

От тук насетне се заредиха положение след положение пред вратата на гостите. Ваюши пропусна непростимо на празна врата от 4-5 метра след хубав пас на Джордан, а Том с тупалка извън наказателното поле препарира стража на Локо, но кълбото мина на сантиметри до дясната греда.

Локомотив обаче сякаш не беше на терена и втория гол не закъсня. Джордан получи пас зад защитата и бе съборен от Йордан Господинов, но не спря да играе, а паднал ритна топката към Момчил Цветанов, който напълно сам пред вратата се разписа без вратар – 2:0.

Страхил Попов се контузи и бе заменен след втория гол, а Господинов изби с една ръка удар на Джордан в ситуация един на един. После резервата Петър Златинов получи хубаво подаване от Ваюши и копна по диагонала над вратаря, но кълбото се търкули покрай лявата греда в аут.

10 минути преди края Джордан центрира ниско, Господинов се хвърли да избива, но само спря кълбото в краката на Ваюши, а албанецът нямаше вече как да сгреши и направи 3:0.

До края Литекс изпусна още веднъж на празна врата, като този път грешникът беше Цветанов отново след пас на Джордан.