3. Първа победа за Левски от шест мача – 1:0 срещу Цървена Звезда

Първа победа за Левски от шест мача – 1:0 срещу Цървена Звезда

В герой на шампионите се превърна юношата на Манчестър Юнайтед Рамон Калисте, който бе точен в 8-та минута.

Българският шампион Левски постигна първа победа от шест мача, след като преди броени минути надигра сръбския Цървена Звезда с минималното 1:0 в приятелска среща. Сблъсъкът се проведе на стадион „Георги Аспарухов” пред около 3000 верни „сини” привърженици, а в герой за шампионите се превърна юношата на Манчестър Юнайтед Рамон Калисте, който вкара единственото попадение в 8-та минута.

Двубоят започна със силен натиск на Левски и във 2-та минута Жоазиньо стреля опасно, но топката прелетя над напречната греда. В 8-та обаче нищо не бе в състояние да помогне на сърбите, след като отново Жоазиньо центрира отляво в наказателното поле, където Калисте простреля от упор стража на „звездашите”.

След този гол българите продължиха да натискат, а техният съперник изглеждаше стъписан и не знаеше какво се случва на игрището. В 18-ата минута Вагнер опита да прехвърли Стаменкович от около 25 метра, но кълбото прелетя над вратата. В 32-ата минута гостите записаха и първия си точен удар към „синята” врата. Тогава Ордич центрира от корнер, Дорделич стреля с глава към близкия ъгъл, но Цецо Димитров спаси.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така почивката дойде при минимална преднина за Левски от 1:0.

Втората част отново започна ударно за „сините”. В 47-ата минута те организираха хубава акция по левия фланг, Вагнер центрира остро в наказателното поле, където Табаков засече топката от движение, но тя облиза лявата греда от външната й страна. В 60-ата минута отново вездесъщият Вагнер качи кълбото на крака отново на Табаков, младокът шутира от воле, но топката премина встрани от вратата на Цървена Звезда.

След това положение темпото поспадна и играта се пренесе в централната част на игрището. Все пак „сините” можеха да удвоят преднината си в 76-ата минута, когато Рабех намери Йовов на дъгата на наказателното поле, халфът стреля към горния десен ъгъл, но резервата Павлович се намеси в последния момент и предотврати нов гол в своята мрежа. В 88-ата Йеспич остана очи в очи с Цецо Димитров, но младият страж се хвърли в краката му и спаси мрежата си от гол.

До края на мача не се случи нищо по-интересно и така Левски записа първа победа от шест мача, надигравайки Цървена Звезда с минималното 1:0.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение