3. "Орлетата" отново полетяха след 4:1 над Беласица

"Орлетата" отново полетяха след 4:1 над Беласица

Пирин тотално разгроми Беласица с 4:1 в мач от 20-ия кръг на „А” група, изигран на стадион „Осогово” в Кюстендил. Символичните домакини поведоха в 5-ата минута с гол на Сертич, а в 41-ата минута Спас Делев изравни. Останалите попадения за „орлетата” отбелязаха Георгиев в 47-ата, Стоянов в 51-ата минута и Спас Делев в 76-ата минута.

Пирин тотално разгроми Беласица с 4:1 в мач от 20-ия кръг на „А” група, изигран на стадион „Осогово” в Кюстендил.

Символичните домакини поведоха в 5-ата минута с гол на Сертич, а в 41-ата минута Спас Делев изравни. Останалите попадения за „орлетата” отбелязаха Георгиев в 47-ата, Стоянов в 51-ата минута и Спас Делев в 76-ата минута.

Домакините започнаха вихрено двубоя и играта им по нищо не показваше, че отборът се намира в самото дъно на таблицата. Две минути след първия съдийски сигнал, мачът бе спрян заради димки и факли, хвърлени по терена от фенове на Пирин.

Само минута, след като играта бе подновена, Беласица стигна до първата си по-сериозна атака, която завърши с гол. Преслав Йорданов овладя топката от центъра на терена и я пусна в коридор на Иван Сертич. Той преодоля Бодуров и Коемджиев и стреля от границата на наказателното поле, коженото кълбо рикушира в десния страничен стълб и влетя във вратата на Макенджиев за 1:0.

Този ранен гол във вратата на Пирин подейства отрезвяващо за „орлетата”, които се преобразиха в истински орли и се втурнаха да търсят изравнителен гол.

В 10-ата минута Делев центрира от статично положение в наказателното поле на Беласица, но Манолов скочи и улови топката. Две минути по-късно символичните гости отново имаха възможност да изравнят чрез Бодуров, който стреля с глава след центриране от корнер, но топката мина над напречната греда.

В 20-ата минута Преслав Йорданов нахлу в наказателното поле на Пирин, след което бе фаулиран от противников играч, но главният съдия Цветан Георгиев остана безмълвен.

В 22-ата минута домакините, които все по-рядко атакуваха вратата на Пирин, все пак успяха да притеснят своя противник. След разбъркване в наказателното поле на Беласица, топката попадна в мрежата, но голът беше отменен, заради нарушение срещу вратаря Макенджиев. Три минути по-късно топката отново влетя в мрежата на Пирин, но страничният рефер маркира засада.

В 31-ата минута Драги Коцев получи пас от Паланков, излезе очи в очи с вратаря на Беласица и стреля от упор, но Манолов успява да спаси. Две минути по-късно „орлетата” пропиляха поредната си добра възможност да изравнят резултата, след удар на Паланков, който бе отразен от Манолев. Даниел Пеев овладя отбитата топка, но ударът му беше много неточен.

В 36-ата минута "комитите" останаха с човек по-малко, след като Генов получи втори жълт картон за нарушение срещу Коцев и напусна играта.

Многократните атаки на гостите, които пресираха противника си по всевъзможен начин дадоха резултат в 40-ата минута, когато Делев отбеляза изравнителния гол. Коцев овладя топката в наказателното поле, пусна я в коридор към Делев, койторазстреля Манолов за 1:1. Минута по-късно голмайсторът имаше възможност да отбележи второ попадение, но топката мина над напречната греда.

До края на първото полувреме до нов гол не се стигна и двата отбора излязоха на почивка, запазвайки надеждата.

След почивката „орлетата” се върнаха още по-окрилени и показаха пълно надмощие на терена. Две минути след подновяването на играта Пирин отбеляза втори гол. След центриране от корнер, Георгиев се извиси над всички и разстреля Манолов за 1:2.

Това още повече скърши надеждите на Беласица и те продължиха да се отбраняват от непрестанните набези на неузнаваемия противник.

В 51-ата минута влезлият като смяна Калоян Стоянов получи топката от Метушев и добави още един гол за "орлетата", а в 76-ата минута Делево получи топката в наказателното поле на Беласица оформи крайното 1:4.

Солидната разлика в резултата не бе достатъчна на Пирин и те продължиха да атакуват до последния момент. В 91-ата минута Пеев стреля от наказателното поле на Беласица, но уцели греда.

Така, след атрактивна и неузнаваема игра, полетът на „орлетата” отново е устремен, а отопашкарят в групата се отдалечи още повече от мъждукащите шансове за оставане.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза