3. Нова загуба за Левски в Линдабрум

Нова загуба за Левски в Линдабрум

„Сините” паднаха от Апоел Тел Авив с 0:1, новият чех с 30 минути

Българският колос Левски записа втора загуба на подготвителния си лагер в австрийския град Линдабрум, след като отстъпи с 0:1 на израелския Апоел Тел Авив. Единственото попадение в мача бе дело на Шехтер в 48-ата минута, а тимът на Апоел удари и една греда в хода на двубоя. Така балансът на „сините” от проверките до момента е 1 победа и 2 загуби. Успехът дойде с 3:2 над Металист Харков, а първото поражение от румънския анонимник Търгу Муреш с 2:3. Дебют за Левски направи чехът Павел Беста, който влезе като резерва през втората част и записа 30 минути.

Първата част започна равностойно, а първият точен удар в една от двете врати дойде в 18-ата минута и бе дело на Захави от Апоел. В 26-ата минута Жоазиньо направи и най-големия пропуск за „сините” в мача, след като прати топката в аут от около един метър от голлинията на Шанан. До края на първите 45 минути се запомни единствено един неточен шут на Дарко Тасевски.

Второто полувреме започна с ужасяваща грешка на дошлия от Берое Иво Иванов, след която в 48-ата минута Шехтер изведе Апоел напред – 1:0. В 74-ата минута израелците можеха да удвоят преднината си, ала изстрелът на резервата Абутбул срещна напречната греда. Иначе два пропусна за „сините” през тази втора част направиха Иса и Христов.