3. Носителят на Купата се справи с Монтана

Носителят на Купата се справи с Монтана

Берое победи с 2:1 Монтана в мач от 4-ия кръг на "А" група

Носителят на Купата на България Берое победи с 2:1 Монтана в мач от 4-ия кръг на "А" група. Заралии отбелязаха два гола преди почивката, Миро Иванов-Деко вкара почетен гол за гостите двадесетина минути преди края.

Ударното начало за Берое доведе до опасност пред врата на Христо Иванов още в 6-ата минута. Слави Жеков обаче не се оказа достатъчно съобразителен, за да направи голова добавка.

В 14-ата минута заралии вече водеха с 1:0. Петър Димитров стреля от средна дистанция и прати топката неспасяемо в мрежата на монтанския вратар Иванов.

Съвсем малко по-късно интригата почти бе убита с втори гол за Берое. Този път в прегръдките на своите съотборници попадна Владислав Златинов, а асистен за попадението бе направилият много силен мач Петър Димитров.

Гостите обаче не бяха съвсем беззъби - и Луис Едуардо, и Чипилов стреляха опасно към Теодор Скорчев, но стражът на "зелените" се справи с всички удари преди почивката.

След нея статуквото се запази и старозагорци продължиха да владеят играта, докато гостите търсеха своите възможности на контраатака.

В 69-ата минута Монтана намали, след като Миро Иванов засече центриране на Димитър Наков. Шуменският Деко вкара с помощта на гредата, която отрази удара му в мрежата на Скорчев - 2:1.

До края и двата тима не успяха да вкарат нови голове и трите точки отидоха в актива на Берое.

Берое – Монтана 2:1
(1:0) Димитров 14’
(2:0) Златинов 16’
(2:1) М. Иванов 69’