3. Нефтохимик удари Славия, дежа вю за Христо Янев срещу „белите” (ВИДЕО)

Нефтохимик удари Славия, дежа вю за Христо Янев срещу „белите” (ВИДЕО)

„Шейховете” се наложиха с 2:0 на стадион „Лазур”

Нефтохимик победи Славия в двубой от десетия кръг на Първа професионална лига. Срещата, която се проведе на стадион „Лазур”  в Бургас, завърши при резултат 2:0. Това бе първа победа за треньора Христо Янев откакто пое тима.

Интересна подробност е, че наставникът на бургазлии победи за втори път „белите” с 2:0 през този сезон. Той го направи в началото на сезона, докато бе начело на ЦСКА-София отново у дома.

С този успех Нафтата събра 7 точки и зае 12-ото място. Славия е десети с 10.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме. Съперниците атакуваха, бориха се здраво и създадоха немалко опасни ситуации. Първото положение в мача бе в полза на гостите от Славия. Руският нападател Сердер Сердеров бе изпуснат от защитата и се озова сам срещу Янко Георгиев, шутира, но би право в тялото на вратаря.

В 13-ата минута пред Николай Дюлгелов се откри отлична възможност да открие. Той получи в наказателното поле, измъкна се от Омар Абуд и стреля, като заложи на силата, отколкото на точността и логично прати високо над вратата.

Темпото на играта не спадна до края на първата част. Отборите по всякакъв начин търсиха пътя към гола. След половин час игра полузащитникът Станислав Маламов напомни за отличните си изяви по време на полуфиналния мач между ЦСКА и Берое от миналия сезон за Купата на България. Той финтира елегантно Пашов, навлезе в наказателното поле и отправи техничен удар към далечната греда на Марио Кирев. Топката обаче прелетя покрай вратата.

Минута преди почивката усилията на „шейховете” се увенчаха с успех. Нападателят Венцислав Христов получи на дясното крило, справи се с опеката на Абуд, навлезе в наказателното поле и със силен удар се разписа – никакъв шанс за вратаря Кирев.

Второто полувреме започна по възможно най-добрия добри начин за домакините. Още не бяха изминали и 10 минути след подновяването на играта, когато Нафтата удвои преднината си. В 53-ата минута Йордан Йорданов се пребори за топката пред наказателното поле, намери Емануил Манев, той си откри място за стрелба след финт и прати топката в мрежата.

„Белите” направиха всичко възможно да се върнат в мача. В 60-ата минута Николай Димитров удари греда след пряк свободен удар. Малко след това отново Хичо бе основната на много опасна атака. Той напредна и пусна към Сердеров, който стреля от движение, но прати покрай вратата. При удара вратарят Георгиев само изгледа топката без да помръдне.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Верея, а Славия приема Пирин.