Нафтекс отпадна от Купата на България след загуба в Несебър

Бургазлии отстранени след продължения

Отборът на Нафтекс отпадна от турнира за Купата на България след загуба с 1:2 като гост на Несебър, информира сайтът на бургазлии. Домакините откриха резултата чрез Добри Добрев, който се разписа в самото начало на втората част на двубоя. Нападателят отбеляза красив гол след силен шут от около 25 метра, който не остави никакви шансове за реакция на вратаря на Нафтекс Янко Георгиев. „Зелените” стигнаха до изравнително попадение в 71-ата минута на срещата. Негов автор стана младежкият национал Орлин Старокин, който засече прекрасно центриране отдясно на резервата Стефан Тошков.
Футболистите на Нафтекс имаха няколко възможности за гол до края на редовното време, но пропуски направиха Тошков и Деян Христов. Отборът на Несебър стигна до второ попадение във 2-ата минута на първото продължение. Тогава Станимир Митев засече с глава центриране на свой съотборник и направи резултата 2:1. Играчите на Нафтекс се опитаха да променят негативния развой на срещата и да стигнат поне до дузпи, но на два пъти опасни удари на Иван Цанков не намираха очертанията на вратата на Несебър.
Двата тима ще се изправят още веднъж един срещу друг, но този път в мач от XI-ия кръг на Източната „Б” група. Срещата е в събота от 14:30 часа на Градския стадион в Несебър.

НЕСЕБЪР: Налбантов, Костов, Колев, Радев, Пчеларов (42-Тодоров), Николов (54-Митев), Иванов, Ангелов (68-Павлов), Желев, Илчев, Добрев
НАФТЕКС: Георгиев, Лефтеров, Дамянов, Бонев, Старокин, Лемперов (46-Тошков), Алексиев (57-Цанков), Филипов (63-Димов), Огнянов, Спасов, Христов