ЦСКА 1948 остава седми след равенство с Арда (ВИДЕО)

Десет от Кърджали не успяха да стигнат до победата, която да ги утвърди в битката за бараж

ЦСКА 1948 остава седми след равенство с Арда  (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 и Арда (Кърджали) завъшиха наравно 1:1 в интригуващ мач от групата, която се бори за седмото място и участие в бараж за евротурнирите. Гостите поведоха първи в резултата, но след това допуснаха изравняване и дори останаха с човек по-малко, поради което би трябвало да са по-доволният отбор от равенството в Бистрица.

С поделените точки, ЦСКА 1948 събра 44 точки на седмото място, докато Арда е девети с четири по-малко.

Педриньо отправи опасен удар в 11-ата минута, но Анатолий Господинов се намеси и изби. Талис отправи много коварен удар от дистанция в 18-ата минута, Господинов успя да боксира в корнер.

Вратарят на ЦСКА 1948 Петър Маринов бе близо до това да направи много сериозна грешка в 19-ата минута. След далечен удар на Борислав Цонев, Маринов тръгна да лови топката, но не бе убедителен и я изпусна, а след това се наложи да се намесва още веднъж допълнително.

Арда Кърджали поведе в резултата в 27-ата минута. Принц Ебенезер центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Росен Божинов и Симеон Василев изпуснаха Чинонсо Офор, който с глава отблизо вкара топката във вратата на Петър Маринов.

В 35-ата минута Педриньо получи топката в половината на Арда и видя празното пространство за удар, който нанесе от сериозна дистанция. Опитът му бе точен, но право в ръцете на Анатолий Господинов.

ЦСКА бе много близо до това да изравни резултата в 48-ата минута. Стив Фуртадо подаде към Бирсент Карагарен, който стреля от трудна ситуация, а топката срещна десния страничен стълб на вратата на Анатолий Господинов. След това отбитата топка попадна в Евгений Сердюк, но той не успя да реагира достатъчно бързо и да вкара в опразнената врата, а от десния му крак излезе в аут.

ЦСКА 1948 изравни резултата в 57-ата минута. Педриньо директно с удар от фал вкара топката в десния ъгъл на Анатолий Господинов, като тя тупна буквално пред вратаря на Арда.

Борислав Цонев получи червен картон в 64-ата минута след намесата на ВАР. Първоначално съдията Кристиян Колев свири фал в полза на Арда за нарушение на Талис срещу Борислав Цонев. След намесата на ВАР Станимир Тренчев, Колев бе привикан да преразгледа положението и промени първоначалното си решение, като изгони Цонев с директен червен картон.

ЦСКА 1948 - Арда 1:1

0:1 Чинонсо Офор 27'
1:1 Педриньо 57'

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 1. Маринов, 19. Фуртадо, 3. Божинов, 14. Иванов, 15. Василев, 21. Ценов, 22. Даскалов, 9. Карагарен, 7. Талис, 10. Кирилов, 8. Педриньо

АРДА: 1. Господинов, 4. Стоев, 6. Крачунов, 9. Офор, 10. Цонев, 12. Окезие, 18. Хюсеинов, 20. Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 80. Котев, 99. Иванов

Скаршем: Искам да остана в ЦСКА

Футболистът на "армейците" получи наградата си за №1 на 31-ия кръг в efbet Лига

Съдийската комисия към БФС ще проведе конкурс от 17 до 20 май

На фокус: Талантът от Балкан Ники Миков блести с голове и асистенции през сезона

Младият футболист направи важна крачка в развитието си под ръководството на Иван Редовски