3. СЕНЗАЦИЯ! Борбен Берое наказа Левски на Герена - 2:0 (ВИДЕО)

СЕНЗАЦИЯ! Борбен Берое наказа Левски на Герена - 2:0 (ВИДЕО)

Само трима българи започнаха като титуляри

Левски допусна изненадваща загуба с 0:2 като домакин на Берое в мач от XIII кръг на футболната ни efbet Лига. "Сините" влязоха в мача ентусиазирани след успеха над ЦСКА предния кръг, но пред своите фенове не успяха да покажат същата игра и останаха с празни ръце.

Левски започна по-активно срещата, като стигна до първия точен удар в двубоя в 8-ата минута. Фабио Лима проби през средата и отклони вляво от себе си за Майкон, който шутира с левия си крак, но Артур Мота съумя да избие.

Първата по-опасна атака за Берое дойде в 13-ата минута, когато Исмаел Ферер центрира към границата на наказателното поле на Берое, където Леандро Годой овладя на гърди и стреля от воле, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Матей Маркович.

Джавад Ел Джемили отправи силен удар от средно разстояние в 25-ата минута, но топката премина покрай левия страничен стъллб на вратата на Берое.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Александър Колев навлезе в наказателното поле чрез дрибъл и отправи мощен удар. Артур Мота обаче демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Първият точен удар за старозагорци в двубоя дойде в 51-вата минута, когато Исмаел Ферер навлезе в наказателното поле на Левски и шутира по земя. Матей Маркович обаче внимаваше и улови.

В 58-ата минута Кевин Сейхас центрира на втора греда в наказателното поле на домакините, където Лучано Скуадроне се извиси над всички и стреля с глава. Маркович бе добре позициониран и успя да спаси.

Берое успя да шокира Левски в 62-рата минута и поведе в резултата. Исмаел Ферер получи топката по дясното крило и центрира на втора греда, където Патрик-Габриел Галчев изпусна Хуанка Пинеда, който излезе на чиста позиция и с първото си докосване порази целта.

Седем минути преди края Кевин Сейхас изведе Леандро Годой зад гърба на отбраната на Левски и излезе очи в очи с Матей Маркович, като с прецизен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата матира вратаря на "сините" да отрази. Ситуацията бе дълго преразглеждана с ВАР, но в крайна сметка голът бе признат, а Берое удвои преднината си срещу Левски.

Така "сините" остават на третото място с 28 точки, колкото има и Ботев Пловдив. Берое пък вече събра 20 точки и се изкачи до седмото място.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 44. Матей Маркович – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами (К) – 22. Патрик-Габриел Галчев, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 3. Майкон – 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре;

Треньор: Станислав Генчев;

Берое: 1. Артур Мота – 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони (К), 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги – 8. Сегундо Пачаме, 19. Карлос Алгара – 11. Исмаел Ферер, 23. Кевин Сейхас, 15. Енцо Еспиноса – 9. Леандро Годой;

Треньор: Хосу Урибе.

Урибе: Няма как да не съм щастлив