ЕУФОРИЯ НА "ТИЧА": Мощен Черно море преби Левски с 3:1 (ВИДЕО)

"Моряците" отново са втори

Черно море нанесе трето поредно поражение на Левски в efbet Лига, побеждавайки категорично с 3:1 при домакинството си от 29-ия кръг на първенството. "Моряците" излязоха на второ място в класирането с актив от 61 точки, с 1 повече от ЦСКА.

Варненци поведоха през първата част и допуснаха изравняване след почивката, но два гола за 14 минути им гарантира трите точки.

Първата по-опасна възможност в двубоя бе на сметката на Черно море. Домакините отнеха топката след груба грешка на Патрик-Габриел Галчев, като Илиан Илиев-младши завърши атаката с удар, който обаче премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Иван Андонов във 2-рата минута.

След центриране в наказателното поле на Левски в 4-ата минута, Влантко Дробаров стреля с глава, но Иван Андонов улови комфортно.

Черно море успя да излезе напред в резултата в 39-ата минута, когато Илиан Илиев-младши комбинира вдясно от себе си с Васил Панайотов. Опитният халф центрира по земя към наказателното поле на Левски, където Исмаил Иса се промуши между Хоакин Фернандес и Кристиан Димитров, за да засече топката и да опъне мрежата зад Иван Андонов.

Марин Петков проби навътре към центъра в 11-ата минута и продължи за Джавад Ел Джемили, който стреля от границата на наказателното поле на Черно море, но прати топката над напречната греда на вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

Две минути по-късно Мазир Сула отне топката в последната третина на игрището и отпарви силен удар, който бе блокиран от бранител на "сините", а футболистите на Черно море не стигнаха до ново опасност пред вратата на Иван Андонов от последвалия ъглов удар.

Левски започна ударно второто полувреме, като "сините" възстановиха паритета още в 51-вата минута. Патрик-Габриел Галчев напредна по дясното крило и сви топката за Марин Петков, който на свой ред изведе Рикардиньо зад Живко Атанасов. Бразилецът стреля ниско по земята с първото си докосване, за да пусне топката покрай Дюлгеров и да реализира изравнителния гол за Левски.

В 67-ата минута Мазир Сула изведе Исмаил Иса в коридор. Опитният нападател стреля с първото си докосване, след като излезе очи в очи с Иван Андонов. Вратарят на "сините" успя да избие топката, но Андреяс Калкан направи добавка и реализира в опразнената врата на Левски.

Черно море вкара и трети гол във вратата на Левски в 81-вата минута на срещата. Хоакин Фернандес допусна груба грешка, подарявайки топката на Мазир Сула, който изведе Атанас Илиев сам срещу Иван Андонов. Нападателят на "морето" не трепна и пусна топката покрай младия страж на "сините".

Черно море – Левски 3:1