3. ЦСКА Е НА ДЪНОТО! Падна с 1:2 и в Кърджали (ВИДЕО)

ЦСКА Е НА ДЪНОТО! Падна с 1:2 и в Кърджали (ВИДЕО)

Арда с първа победа над "червените"

Кошмарът за ЦСКА в българското първенство продължава. „Червените“ загубиха трети пореден мач в efbet Лига и четвърти от началото на сезона. Този път „армейците“ паднаха при гостуването на Арда с 1:2. Домакините от Кърджали поведоха с 2:0 с попадения на Чинонсо Офор в края на първото полувреме и Иван Тилев в 53-ата минута. ЦСКА върна гол в 85-ата минута, когато точен бе Годуин Коялипу.

Още в началото на мача Улаус Скаршем центрира в наказателното поле, топката се удари в тялото на Димитър Велковски, гостите поискаха дузпа, но повторенията показаха, че няма такива основания.

Мачът започна на добро темпо, като и двата тима направиха няколко интересни атаки без чисти положения.

В 10-ата минута Чинонсо Офор влезе в наказателното поле, но се позабави с овладяването на топката, опита и задна ножица, но бе блокиран от защитата на ЦСКА.

След 3 минути игра "червените" нанесоха първи удар чрез Тобиас Хайнц, но той по никакъв начин не затрудни Анатолий Господинов.

В 19-ата минута Скаршем центрира в наказателното поле, Хайн опита странична ножица, но ударът не затрудни Господинов.

След първите 25 минути на двубоя мачът не предлагаше кой знае колко интересни моменти.

В 27-ата минута Арда създаде страхотна ситуация. Димитър Велковски центрира, Станислав Иванов изскочи зад защитата и от 7-8 метра стреля, но Бусато спаси. Реферът маркира засада, но повторенията показаха, че по-скоро нямаше такава и ако топката бе влязла в мрежата голът вероятно щеше да бъде зачетен.

В 33-ата минута Борислав Цонев стреля от дистанция, но топката мина на метър встрани от вратата.

Арда поведе в 42-ата минута на мача. Домакините направиха добра многоходова атака, Густаво Каскардо центрира отдясно, топката стигна до Чинонсо Офор, който с глава отбеляза за 1:0.

Гостите имаха възможност да затруднят защитата на Арда след пряк свободен удар, но след неговото изпълнение топката бе избита в ъглов ъгъл. Последва изпълнение на корнера, Християн Петров стреля от упор с глава, топката се удари в десния стълб и с общи усилия домакините изчистиха в нов ъглов удар. След неговото изпълнение не се случи нищо интересно.

Второто полувреме започна без промени в съставите на двата отбора.

3 минути след подновяването на играта ЦСКА бе близо до изравнителен гол. След ъглов удар и последвали няколко мелета Скаршем и Илиев отправиха удари, но Господинов изби в нов корнер.

В 52-ата минута Чиносо Офор стреля по диагонала от опасна дистанция, но топката излезе в аут.

Арда нанесе своя втори удар в 53-ата минута. Арда направи нова добра, Стаислав Иванов прекара топката между краката на Християн Петров, тръгна по фланга, сервира топката на Иван Тилев и той отбеляза второ попадение - 2:0.

В 60-ата минута ЦСКА направи уникален пропуск. Годуин Коялипу бе изведен в чудесна позиция от Матиас Фаетон, той се озова сам срещу Господинов, стреля, но стражът на Арда спаси.

Арда пропусна нова възможност в 62-ата минута. Борислав Цонев стреля мощно от около 15 метра, но Густаво Бусато спаси.

В 74-ата минута Каялипу влезе в наказателното поле, стреля, но Господинов отново изби в корнер.

Минута по-късно гредата сапаси ЦСКА. Арда направи страхотна атака, Офор пусна към Борислав Цонев, който стреля по диагонала, но топката се удари в гредата.

В 81-ата минута Илкер Будинов бе изведен зад защитата на ЦСКА, стреля, но изпрати топката в аут.

ЦСКА върна един гол в 85-ата минута. След центриране в наказателното поле от фал, топката стигна на втора греда, където Годуин Коялипу с глава от няколко метра отбеляза за 2:1.

В добавеното време Димитър Велковски стреля опасно, но Густаво Бусато спаси.

АРДА – ЦСКА 2:1
1:0 Чинонсо Офор 42
2:0 Иван Тилев 53
2:1 Годуин Коялипу 86

АРДА: 1. Анатолий Господинов - к – 2. Густаво Каскардо, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 35. Димитър Велковски – 10. Борислав Цонев, 18. Джелал Хюсеинов – 33. Иван Тилев, 99. Станислав Иванов, 19. Тонислав Йорданов – 9. Чинонсо Офор

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 17. Илкер Будинов, 11. Борис Тютюков, 30. Иво Казаков, 80. Лъчезар Котев

Старши треньор: Александър Тунчев

ЦСКА: 1. Густаво Бутасо - 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг - 26. Марселино Кареасо, 24. Юлиан Илиев - 10. Джонатан Линдсет - к, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц - 77. Годуин Коялипу

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 2. Лъчезар Иванов, 19. Иван Турицов, 17. Емануел Шакич, 11. Матиас Фаетон, 29. Иван Тасев, 28. Марк-Емилио Папазов, 30. Петко Панайотов, 91. Йоан Борносузов