3. "Моряците" отплуваха с трите точки от "Огоста", Манолов блесна с хеттрик и влезе в историята (видео+снимки)

Нападателят на Черно море вкара най-бързия гол в историята на "А" група за 3:1 срещу 10 от Монтана

Черно море спечели визитата си от отложения 16-и кръга на българската „А” футболна група, след като победи Монтана с 3:1.
„Моряците” записаха трети пореден успех, след като поведоха с най-бързия гол в историята на родния шампионат.

Той падна още в 6-ата секунда, в която блесналия с хеттрик в срещата Миро Манолов се възползва от грешка на Емил Копаранов и откри резултата.

Така нападателят, който отне титулярното място на Хермес Паломино, подобри почти двойно рекорда за най-бърз гол и даде аванс на своите.

Домакините получиха втори сериозен удар още преди да са изтекли и първите 10 минути на двубоя, тъй като Антон Личков получи директен червен картон, тъй като удари без топка Марлон Фернандес.

Играчите на Монтана обаче не се отказаха и заиграха пределно мотивирани след изгонването на Личков, а в 30-ата минута напълно заслужено успяха да върнат попадението. Статуквото бе възстановено след изпълнение на пряк-свободен удар и разбъркване в наказателното поле на Черно море, от което се възползва Луис Едуардо и отблизо вкара за 1:1.

Малко по-късно на терена в игра за Монтана се появи дошлият от ЦСКА Александър Дюлгеров, а почти веднага след това той фаулира Дончо Атанасов и главният рефер Станислав Тодоров посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад топката в 39-ата минута застана Манолов, който с хладнокръвно изпълнение вкара второто си попадение в двубоя.

Така варненци се оттеглиха на почивка с преднина от 2:1, а след паузата успяха да вкарат и трето попадение, макар домакините да стояха доста добре на терена. Момчетата на Атанас Атанасов търсиха изравняването, макар и с човек по-малко, но изтеглената им напред защитна линия се пропука в 67-ата минута.

Тогава капитанът на гостите Александър Александров отне една топка в средата на терена и изведе в коридор Миро Манолов, който успя да финтира вратаря и от малък ъгъл да прати кълбото в мрежата, оформяйки своя хеттрик.

След попадението напрежението на терена започна да ескалира, за което допринесоха няколко набързо показани жълти картона и негодуванието на домакинската публика от отсъжданията на главния рефер Станислав Тодоров.

Така или иначе обаче Монтана записа трета поред загуба и остана в долната половина на таблицата с актив от 17 точки, докато Черно море вече има 34 в своя и измести Славия от седмата позиция.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч