3. Мораес носи на гръб безобразен ЦСКА срещу 10 от Монтана (видео)

Мораес носи на гръб безобразен ЦСКА срещу 10 от Монтана (видео)

Уникални пропуски лишиха гостите от точка

Отборът на ЦСКА победи трудно гостуващия Монтана с 2:0 в последен мач от 19-ия кръг на „А” група. Основна заслуга за победата на „червените” имаше най-добрият на терена Жуниор Мораес, който се разписа в 45-ата минута и изработи попадение на Присо в продължението на мача.

В началото на второто полувреме капитанът на монтанчани Даниел Гаджев бе изгонен с втори жълт картон, но въпреки че играха с човек по-малко, гостите могат да съжаляват, че не си тръгват поне с точка от „Армията”.

Срещата започна в ужасно скучно темпо пред обидно празните трибуни. Малкото фенове, дошли на стадиона, аплодираха церемонията преди двубоя, на която ЦСКА демонстрира уважение към своите герои от знаменитата победа над Ливърпул преди 30 години. След това обаче „червените” привърженици не спряха почти през цялото първо полувреме да пеят песни против ръководството на клуба.

Момчетата на Стойчо Младенов владееха повече топката, но през първия половин час не успяха да създадат нито едно по-опасно положение пред вратата на Монтана. От своя страна гостите разиграваха спокойно и чакаха своя шанс на контраатака, като най-опасният в техните редици бе бразилецът Луис Едуардо.

След 30-ата минута импулс в играта на „червените” доведе до няколко последователни опасности пред вратата на Яначков, а главно действащо лице бе Жуниор Мораес. В 33-ата минута бразилецът получи топката от Паун и стреля от границата на наказателното поле, но гредата помогна на монтанчани да запазят вратата си суха. В следващите минути десетката на ЦСКА отправи още няколко удара, но те бяха отразени от стража на гостите Яначков.

Така се стигна до последната минута на полувремето, когато отново Паун намери Мораес на границата на пеналта. Бразилецът елиминира с едно докосване бранител на Монтана, а след това преодоля и вратаря преди да търкулне топката в мрежата за 1:0.

Веднага след почивката безобразно влизане на Даниел Гаджев в краката на Станислав Костов доведе до контузия и принудителна смяна на халфа на ЦСКА, докато капитанът на гостите бе изгонен с втори жълт картон.

Останали с човек повече домакините натиснаха сериозно своя съперник и организираха няколко опасни атаки, но така и не успяха да нанесат решаващия удар. В 54-ата минута Ангел Грънчов бе изведен абсолютно сам срещу Яначков, но стражът на монтанчани стигна пръв до топката и изчисти.

Последваха минути на безобразна игра на „червените” в защита. Въпреки численото предимство футболистите на Стойчо Младенов позволиха на гостите да създадат две 100-процентови положения.

В 66-ата минута Луис Едуардо бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране на Владимир Мичев.

Четири минути по-късно Мичев бе изведен сам срещу Мболи и само блестящата намеса на вратаря на ЦСКА предотврати изравнително попадение.

Докрая на срещата домакините бяха крайно неубедителни и могат само да се радват, че спечелиха пълния комплект точки.

Все пак в продължението на мача най-добрият на терена Мораес преодоля бранител на Монтана и след като пробяга около 30 метра пусна топката на празна врата за Нджонго Присо, който отбеляза дебютното си попадение с "червения" екип в "А" група.

С тази победа ЦСКА се връща на втора позиция в класирането с актив от 42 пункта, докато Монтана е десети със 17.

15.  Калиакра 7
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч