3. Монтана удари Литекс с 2:0 и гледа уверено към финала за Купата (ВИДЕО)

Монтана удари Литекс с 2:0 и гледа уверено към финала за Купата (ВИДЕО)

Сергей Георгиев се превърна в герой за отбора, отбелязвайки и двете попадения

Монтана се наложи с 2:0 над сочения за фаворит Литекс в първия мач между двата тима от полуфинала за Купата на България. Резултатът на стадион „Огоста” бе открит в 22-ата минута от Сергей Георгиев, и отново той се разписа в 70-ата за крайното 2:0. Реваншът между двата тима ще бъде игран на 21 април в Ловеч.

Литекс показа повече в атака през първите 45 минути на двубоя и владееше през по-голямата част от времето топката, но Монтана беше отборът, който се оттегли на почивката с гол аванс.

Още в първите минути ловчанлии имаха шанс да открият резултата, но Румен Руменов се размина с топката в наказателното поле.

Домакините действаха предимно с контраатаки и именно при такава извеждащо подаване към Коконов можеше да се превърне в голов пас, ако не беше навременното излизане на Конов, който изчисти в тъч.

В 22-ата минута  Иван Стоянов преодоля Станоев отляво, напредна и пусна по земя към Сергей Георгиев, който на празна врата не сгреши за 1:0.

Голът вдъхна увереност във футболистите на Монтана, които започнаха да действат по-активно в атака.

Отборът на Емил Велев можеше да си осигури комфортна преднина от два гола на почивката, ако не беше фрапантен пропуск на Коконов в 32-ата минута. Йордан Тодоров задържа умело кълбото в близост до аутлинията и центрира технично, Конов остана под топката, а Коконов на празна врата от няколко метра стреля над напречната греда.

Втората част бе далеч по-динамична от началните 45 минути. В 54-ата Боне пусна към Коконов, той пропусна за Петър Стоянов, който остана сам срещу Конов. Футболистът на Монтана опита да финтира стража на ловчанлии, който успя дори паднал на земята да отклони решително с ръка топката.

Пет минути по-късно отново Петър Стоянов остана сам срещу Конов, но вратарят на „оранжевите” се справи за пореден път на ниво и парира удара.

Натискът на Монтана се засили и в 62-ата домакините бяха много близо до втори гол, но след удар на Коконов топката срещна страничната греда.

В 70-ата минута Монтана поведе с 2:0. При центриране от корнер на Иван Стоянов отбраната на гостите не покри Георгиев, който с глава прати кълбото за втори път в мрежата на Конов.

В добавеното време резервата Милчо Ангелов можеше да върне едно попадение, но Василев показа невероятен рефлекс и с плонж успя да избие.

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)