3. Миньор продължава да затъва след трагично представяне в Разград

Миньор продължава да затъва след трагично представяне в Разград

8 от 8 за Лудогорец след 3:0 и две дузпи, Бадема се контузи

Шампионът Лудогорец продължава с безгрешното си представяне през новия сезон, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Миньор и така записа осмата си победа от първите осем сблъсъка в групата на майсторите.

Срещата се игра на стадион "Лудогорец Арена", а гостите завършиха с 10 човека, след като Венци Василев получи червен картон за игра с ръка в 53-ата минута.

Иначе Марселиньо откри резултата в 24-ата минута, а през втората част Иван Стоянов и Мирослав Иванов оформиха крайното 3:0, след като бяха точни от дузпи, отсъдени за игра с ръка на футболисти на "чуковете".

"Орлите" обаче дадоха свидна жертва, след като капитанът Емил Гъргоров получи травма и бе заменен от Кишада в края на първото полувреме.

Двубоят започна равностойно, но домакините бързо успяха да овладеят инициативата и в 11-ата минута Марселиньо намери Миро Иванов на изгодна позиция, но ударът на Деко бе неточен.

180 секунди по-късно Емил Гъргоров падна в пеналта на "чуковете" и поиска дузпа, но реферът Мартин Богдев остана безмълвен.

Така се стигна до 24-ата минута, когато Гъргоров бе изведен на левия фланг на атаката на Лудогорец, изчака включване на Марселиньо, подаде му, а бразилецът от около 8-9 метра не сбърка за 1:0.

След попадението "орлите" продължиха да натискат, но атаките им нямаха нужната острота. В 35-ата минута Иван Стоянов навлезе в наказателното поле и шутира с десния крак, ала топката премина встрани от вратата.

За цяло първо полувреме гостите от Миньор не отправиха нито един изстрел към Чворович. Ново попадение до края не падна и така Лудогорец и Миньор се оттеглиха на почивка при минимален аванс за шампионите. "Орлите" обаче дадоха свидна жертва, след като капитанът им Емил Гъргоров напусна контузен, а на негово място се появи Кишада.

Втората част стартира ужасяващо за перничани, след като в 53-ата минута Венци Василев получи директен червен картон, тъй като спря с ръка топката на голлинията след изстрел на играч на Лудогорец. Зад топката застана Иван Стоянов, който не сбърка, удвоявайки аванса на своите.

След гола Лудогорец продължи да доминира и в 67-ата минута получи нова дузпа, този път след игра с ръка на Бумела. Мирослав Иванов се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не срещна трудности да преодолее стража на гостите за 3:0.

След това попадение темпото на игра спадна значително и двубоят просто се доиграваше. Логично и положенията пред двете врати станаха рядкост.

Нов гол до края така и не падна и Лудогорец се поздрави с класическа победа над тима на Миньор.

След победата шампионите остават еднолично начело във временното класиране с актив от 24 точки. Гостите от Перник пък остават на дъното с едва 2 пункта.

15 Етър Велико Търново 7 1 0 6 4:15 -11 3
16 Миньор Перник 8 0 2 6 3:17 -14 2

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)