3. Миньор победи петия в Грузия след голово шоу

Миньор победи петия в Грузия след голово шоу

„Чуковете” с първа победа на лагера в Турция - 5:3, два късни вратарски гола лишиха перничани от разгром

Отборът на Миньор записа първа победа в контролите от лагера на тима в Турция. Възпитаниците на Стойчо Стоев победиха с 5:3 петия в класирането на Грузия Колхети.

Точни за Миньор бяха Окечукво (5), Милен Василев (8), Крум Бибишков (28, 42), Tомислав Павлов (70). За Колхети точни бяха  Цицхвая (59), Датуянашвили (87) и Павлиашвили (88) .

Преди тази контрола „чуковете” трябваше да играят и срещу ФК Рус от Санкт Петербург, но новата на наредба на ФИФА и УЕФА да не се играят по два мача на ден осуети намеренията на перничани.

Срещу Колхети Миньор поведе с четири гола до почивката, два от които дело на Крум Бибишков, продължил наскоро договора си с „чуковете”. Още в 5-ата минута резултатът откри Окечукво с глава, след разиграване на корнер и пас на Милен Василев.

Три минути по-късно „чуковете” стигнаха до второ попадение, при което ролите бяха разменени. Тогава нигериецът напредна по дясното крило, след което изведе Милен Василев в наказателното поле и той с удар по земята вкара за втори път топката в грузинската врата.

След още двадесет минути игра „жълто-черните” от Перник направиха резултата класически. Третото попадение бе дело на Крум Бибишков, който засече центиране от въздуха на Милен Василев за 3:0. Две минути преди края на полувремето отново Бибишков  с глава засече центриране от корнер за 4:0.

Малко след подновяването на играта тимът от Грузия намали, чрез Цицхвая, който се възполза от зле изчистена топка от бранителите на Миньор и прати коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Чворович.

В 70-ата минута най-добрия в мача за Миньор Окечукво намери добре в наказателното поле юношата на Селтик Томислав Павлов, който вкара петия гол за своя отбор.

След гола българския тим помисли, че всичко е решено и допусна още два гола в заключителните минути на срещата. Първо в 80-ата минута Тогуши нацели гредата на вратата пазена от Славчев.

След това последваха груби грешки на резервния вратар на Миньор. В 87-ата минута, стражът позволи удар на Датуянашвили до го прехвърли за 2:5, а само минута по-късно се намеси лошо, и отблизо Павлиашвили оформи крайното 3:5.

В този мач Миньор игра без някои от титулярите си. Утре тимът ще се изправи срещу лидера в румънския шампионат  Динамо (Букурещ).

Двубоят ще се играе в Белек от 15:00 часа.

Стартов състав на Миньор днес:

Чворович, М.Василев, Михов, Стойчев, Бомела, Стоянов, Илиев, В.Василев, Окечукво, Бен Рамдан, Бибишков

Резерви: Славчев, Павлов, Ив.Цветков, Аджов, Кацимерски, Тодоров,  Й.Йорданов  Хаджиев;

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение