3. Миньор и Ботев (Вр) с миролюбиво 2:2 в Перник, Бибишков с първи гол за „чуковете” (видео+снимки)

Стойчо Стоев изпробва французина Афте Хение и нов, дефанзивен стил на игра преди мача с Лудогорец

Съставите на Миньор и Ботев (Враца) не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2 контролната среща в Перник, която посетителите на Novsport.com имаха възможността да проследят на живо посредством директно предаване от „Стадиона на мира”.

За този мач старши треньорът на домакините Стойчо Стоев заложи на дефанзивен стил на игра, на който очевидно ще разчита за срещата от следващия, девети кръг на родната „А” футболна група, срещу Лудогорец (Разград).

Защитната игра обаче определено не зарадва стотината зрители по трибуните в Перник, тъй като сблъсъкът с другия новак в българския елит – Ботев (Враца), започна доста мудно и до 25-ата минута нямаше нито едно опасно голово положение пред една от двете врати.

Това накара наставникът на „чуковете” да направи цели шест смени още преди да е изтекъл първия половин час игра, а няколко секунди по-късно се стигна и до първата интересна ситуация в двубоя. Тя бе пред стража на гостите Митов, който сам я предизвика, грешейки при изнасянето на топката.

От това се възползва Брахими, който изведе Бибишков зад отбраната на Ботев с хубав прехвърлящ пас, но последният не успя да си спре добре топката с гърди и тя бе овладяна от Митов. Малко преди Миньор все пак успя да открие резултата.

В 42-ата минута Любо Тодоров пое топката в централната част на терена, финтира двама футболисти на гостите и подаде надясно към Крум Бибишков, след което се вряза дълбоко в наказателното поле на Ботев.

Там Тодоров отново получи кълбото, но бе фаулиран и главният рефер на срещата Владислав Светославов посочи бялата точка, заради което бе блъснат с ръце от Мартин Ковачев и така се стигна до жълт картон  за футболиста на Ботев.

С изпълнението на дузпата се нагърби Крум Бибишков, който хладнокръвно я превърна в гол и така записа първото си попадение с екипа на „чуковете”.

Отговорът на гостите обаче не закъсня. Точно 3 минути по-късно Ненем напредна добре отдясно и стреля от малък ъгъл, а появилият се като смяна резервен страж на домакините Николай Банков не се намеси добре и за съименникът му Николай Христов остана най-лесното, а именно - да вкара топката в опразнената врата.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1, а след многото извършени смени през паузата в игра за домакините след дълго отсъствие се появи Румен Рангелов. Двата тима създадоха по едно добро положение за гол в началото на втората част, но вратарите се справиха с отправените им предизвикателства и така резултатът се запази.

В 78-ата минута появилият се като резерва френски нападател Афте Хение, който записа първи игрови минути с „жълтоо-черния” екип, получи отличен шанс да се разпише, но се засуети около точката за дузпата и не можа да нанесе добър удар и стражът на Ботев улови без проблеми.

Така се стигна до 83-ата минута, в която гостите поведоха в резултата чрез един от футболистите, които въобще не бе вписан в тимовия лист на Ботев.

Седем минути преди края на редовните 90 врачани организираха добра атака отляво, след която се стигна до удар, избит с мъка от голлинията от Михов, но при добавката Светлин Симеонов не сгреши и прати кълбото в мрежата на третия страж на Миньор в срещата – Славчев.

Подобно на Миньор обаче, новаците също не успяха да задържат крехкия си аванс повече от три минути, тъй като перничани на свой ред възстановиха равенството в 86-ата.

Тогава, след изпълнение на корнер отдясно, се стигна до разбъркване в наказателното поле на Ботев, от което се възползва Николай Симеонов, който донесе ремито на домакините.

Стартови състави:

Миньор (Перник): 91. Чворович, 32. Марков, 5. Стойчев, 4. Христозов, 2. Божиков, 13. Стоянов, 77. Тодоров, 17. Ванче Траянов, 76. Бибишков, 33. Том, 42. Брахими;
Резерви: Банков, Славчев (вратари), Илиев, Рангелов, Стоянов, Йорданов, Атес Хение, Михов, Цветков, Петков, Николов;

Ботев (Враца): 1. Митов, 11. Динчев, 16. Ковачев, 4. Ванков, 5. Николов, 18. Дениран, 7. Мечев, 8. Валериев, 19. Христов, 30. Ненен, 17. Коконов;
Резерви: Станев (вратар), Куанк, Панделов, Караманов, Данчев, Михайлов, Траян Траянов, Димитров;

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА