3. "Милионерите" остават на върха в "А" група след трудно 2:0 над Калиакра (видео)

"Милионерите" остават на върха в "А" група след трудно 2:0 над Калиакра (видео)

Лудогорец показа психика и взе важните три точки в Разград

Лудогорец запази лидерската си позиция в класирането на „А“ група. „Милионерите“ надиграха макар и доста трудно Калиакра с 2:0.

В явяващия се нещо като географско дерби между двата отбора, водачът в елита не допусна изненади, въпреки че имаше момент в мача, в който и такова нещо изглеждаше, че може да се случи.

Ултра подвижното нападение на Лудогорец все пак вкара два гола. Един чрез Мишо Александров в 64-ата минута и един чрез белгийския младежки национал Кабаселе в 94-ата.

Срещата започна сравнително равностойно, като Калиакра седеше много организирано на терена. Първата опасност без създадена именно от играчите на гостите. В 13-ата минута бившият играч на Левски Иван Цачев мина като на шега покрай двама защитници на Лудогорец и отправи много опасен диагонален удар, който мина покрай Голубович, а топката мина на сантиметри от страничната греда.

След това домакините имаха няколко шанса за гол. Емил Гъргоров удари гредата и още няколко шанса за гол бяха пропилени. Виждаше се, че Лудогорец не играе на познатото ниво.

През втората част първоначално мачът продължаваше да се развива под същото русло. В последните 30 минути на срещата обаче домакините чувствително вдигнаха темпото. В игра се появи белгийският младежки национал Кабаселе и десният бек Шоко. Двамата раздвижиха изключително много играта по фланговете и опасностите почнаха да валят.

В 50-ата минута Мишо Александров направи пропуск от два метра. В 68-ата Александров отбеляза втория си гол с екипа на Лудогорец. Той падна в доста важен момент. Халфът бе изведен отдясно зад защитата на гостите и след като напредна, без проблеми преодоля вратаря с премерен удар.

В 75-ата минута Кабаселе стреля от много чиста позиция над гредата. Минута по-късно пък Антон Димитров получи червен картон и Калиакра трябваше да приключи мача с 10 човека.

В 84-ата минута Мишо Александров стреля отблизо с глава, но юношата на Левски Цветан Димитров със сетни усилия изби. В последните секунди Бадема щеше да вкара един от много редките си голове с глава след центриране на Александров, но ударът му мина на сантиметри от вратата.

Точно преди реферът Баялцалиев да свири края на срещата, в 94-ата минута след много хубава атака, Шоко центрира, Минев на задна греда върна топката в малкото наказателно поле, където Кабаселе покачи резултата.

Веднага след това бе отбелязан и краят на срещата.

В следващия кръг Лудогорец гостува на ЦСКА.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА