3. Марек се наложи с 1:0 над безидеен Черно море

Марек се наложи с 1:0 над безидеен Черно море

Отборът от Дупница спечели гостуването след гол на бившия играч на "моряците" Димитър Петков

Марек спечели гостуването си на на Черно море с минималното 1:0 в среща от четвъртия кръг на А група. Голът падна още в началото на срещата, а негов автор бе бившият играч на "моряците" Димитър Петков. Стадион "Тича" във Варна бе почти празен, а около 35 фена на Марек бяха дошли на стадиона в морската столица да наблюдават любимците си. Вследствие на слабата игра на "моряците", феновете на Черно море започнаха да скандират "Оставка!" към скамейката на домакините.

Марек започна ударно мача, откривайки резултата в 3-ата минута, за радост на трийсетината си фенове дошли на стадиона във Варна. Милен Василев центрира от ъглов удар, Димитър Петков засече топката с глава и я прати под напречната греда на Георги Китанов – 1:0 за Марек. За лош късмет Петков получи контузия при попадението и трябваше да бъде сменен още в 5-ата минута от Марио Близнаков.

Изненадващо гостите владееха повече топката  в първите минути на срещата, а Черно море не успяваше да организира нищо по-сериозно.

В 20-ата минута Милен Василев пробва удара си от около 27 метра, но нямаше късмет да уцели очертанията на вратата.

Георги Божилов опита фалцов удар в средата на първата част, но шутът му не намери очертанията на вратата на Марек.

Домакините не успяваха да намерят правилното темпо и атаките им се проваляха още в ранна фаза, което даваше възможност на Марек да организира опасни контраатаки.

В добавеното време на първата част резервата Марио Близнаков шутира опасно, кълбото премина близо до страничната греда.

След подновяването на играта част от феновете на Черно море се преместиха зад резервната скамейка на домакините и започнаха да скандират „Оставка!”.

Пет минути след началото на второто полувреме Черно море записа първия си удар за мача. Михаил Венков проби по левия фланг и центрира към Курьор, който нанесе красив удар, но не успя да затрудни стража на гостите.

Проблемите за Сашо Станков се увеличиха, след като влезлият в 53-ата минута Бакари получи контузия петнайсет минути, след като се появи на терена, и се наложи да бъде изваден.

Коконов направи фрапантен пропуск в 72-ата минута, след като от границата на вратарското поле не успя да насочи топката и прати кълбото над вратата.

Напрежението на стадиона се увеличаваше след всеки пропуск, а скандиранията по трибуните се увеличиха. Резервната скамейка на Черно море бе засипана с обиди и викове „Оставка!”.

Симеон Райков пропусна да изравни в 74-ата минута, след като защитник успя да избие нанесения от Райков удар.

Отново Коконов шутира опасно в 87-ата минута, но късметът не му се усмихна и резултатът остана негативен за домакините.

В последната минута на редовното време Марек бе близо до втори гол, но добра изява на Китанов осуети опита на Петков. Кристиян Петков бе изведен сам срещу Китанов в 90-ата минута, след бърза контраатака, нанесе удар, но вратарят на домакините плонжира и успя с върха на пръстите си да избие топката в ъглов.

Марек удържа резултата непроменен до края и се поздрави с втора победа за този сезон. На другия полюс е отбора на „моряците”, който продължава да търси първата си победа за новия сезон, след като дотук има записани две равенства и две загуби.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА