3. Лудогорец загря за Копенхаген с разгром над Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец загря за Копенхаген с разгром над Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите отвяха с 4:0 последния в класирането

Лудогорец спечели с категоричното 4:0 отложения от XVII кръг мач с Монтана, който се игра днес на стадион "Васил Левски". "Орлите" вече имат в актива си 50 точки и са на седем пункта пред втория Левски. Монтана остава на незавидното 14-о място с 9 точки. Следващият двубой на Лудогорец е в турнира Лига Европа срещу Копенхаген Разградчани домакинстват на датския гранд на "Васил Левски" в четвъртък от 20:00 часа.

Първото голово положение в мача се откри пред гостите от Разград след четвърт час игра. Кафу получи отдясно и пробва удар по земя, но топката премина покрай страничната греда. На идентична позиция две минути по-късно отново бразилецът имаше шанса да отбележи, но този път Счекич се намеси и спаси.

Монтана не показа много в офанзивен план, но също имаше шанс да отбележи. При центриране от фаул в 23-ата топката получи Сергей Георгиев, но ударът му в близост до бялата точка бе прекалено силен и изкара в аут.

Лудогорец владееше повече топката и наложи своето темпо на игра, но шампионите успяха да материализират превъзходството си на терена едва в последната минута на първата част. Йордан Минев проби отляво и центрира към непокрития Марселиньо на далечната греда, той спря на гърди и с точен удар по земя откри резултата.

Кафу можеше да увеличи преднината на своя тим в 52-ата минута, но след добър пас на Марселиньо за пореден път стреля неточно.

При центриране от корнер отдясно на вратата на Владо Стоянов се получи разбъркване в полето на „орлите”, а при последвал удар на Бамба топката бе отклонена решително от бранител в зелено.

Кафу в 62-ата минута стартира бърза атака на гостите и подаде в точния момент на Вандерсон, който на ръба на засадата пое и излезе на стрелкова позиция, но вместо да завърши атаката пусна на Марселиньо и бразилецът с български паспорт записа втория си гол в мача.

Единствената пречка за Марселиньо да оформи своя хеттрик в 66-ата бе Счекич, който се намеси отлично и изби.

В 79-ата Сисиньо центрира отдясно, Счекич пробва да пресече паса с плонж, но неуспешно и Вандерсон на далечната греда направи резултата класически.

Три минути по-късно и Джонатан Кафу записа името си сред голмайсторите, след като малшанса го преследваше през целия мач, оформяйки крайното 0:4.

Влезлият като резерва Антони Иванов отправи опасен далечен удар в заключителните минути на срещата, при който Владо Стоянов не реагира, но късметът не бе на негова страна и не успя да запише почетно попадение за сметката на Монтана.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА