3. Лудогорец унижи Литекс и е на полуфинал за Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец унижи Литекс и е на полуфинал за Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани се подиграха с "оранжевите" и вкараха цели пет гола във вратата на ловчанлии

Лудогорец не остави никакви шансове на Литекс и си гарантира място на 1/2-финалите за Купата на България. Тимът на Георги Дерменджиев спечели убедително с 5:0 в 1/4-финалния реванш срещу „оранжевите” и след 0:0 в Ловеч разградчани се присъединиха към Левски, Локомотив (Пловдив) и Черно море.

Жребият за 1/2-финалите на турнира ще бъде теглен в четвъртък от 11:00 часа.

Лудоорец държа инициативата през пълните 90 минути, като единствено в няколко кратки моменти „оранжевите” се задържаха по-продължително в половината на домакините.

„Орлите” поведоха още в 12-ата минута след груба грешка в отбраната на Литекс. Мисиджан центрира отляво, Винисиус не се намеси добре, последва удар на Кишада, който бе блокиран, но при добавката никой не бе покрил Дяков, който отблизо откри.

В 27-ата домакините удвоиха аванса си, като отново отбеляза след центриране. Кайсара прати топката в наказателното поле, защитата на „оранжевите” остави напълно непокрит Ешпиньо на втора греда и халфът на Лудогорец с глава направи резултата 2:0.

Преди почивката Ешпиньо имаше още една възможност за гол, но този път с глава прати топката покрай вратата.

Втората част не бе много по-различна. Въпреки че Литекс създаде повече опасни ситуации пред Владо Стоянов, „оранжевите” така и не стигнаха до 100-процентово положение.

В 62-рата минута Лудогорец без проблеми стигна и до трето попадение отново след центриране. Ешпиньо прати топката в наказателното поле, Барт бе оставен непокрит и с глава наказа отбраната на Литекс за трети път.

Пет минути преди края на редовното време резултатът стана разгромен. Мисиджан стреля силно от около 25 метра, Винисиус опита да лови топката, но я изпусна и тя влетя във вратата му за четвърти път.

Лудогорец обаче не се задоволи с това. „Орлите” унижиха противника си и с пети гол. В добавеното време на срещата кошмарното представяне на отбраната в оранжево продължи. Защитниците на Литекс не се справиха с едно дълго подаване, топката попадна в Безяк, който шутира.  Ударът му рикошира в крака на Дани Абало и излъга Винисиус, с което бе оформено крайното 5:0.