3. Лудогорец сгази Монтана и отново оглави „А” група - 3:0 (видео)

Лудогорец сгази Монтана и отново оглави „А” група - 3:0 (видео)

Марселиньо вкара два гола за "орлите", а третото попадение бе дело на Барт

Отборът на Лудогорец продължава със страхотните си игри от началото на сезона, след като днес се справи с лекота с тима на Монтана, разбивайки го с 3:0. Срещата се игра на стадион „Лудогорец Арена” пред около 2 хиляди зрители и бе от програмата на 11-ия кръг на родната „А” група.

И двата тима понесоха по един тежък удар, след като през първата част Йордан Минев от „орлите” и Луис Едуардо от гостите напуснаха контузени.

Двубоят започна ударно за домакините, които излязоха напред в резултата още в 1-та минута, след като Марселиньо засече хубаво центриране от дясно.

След попадението „орлите” продължиха да владеят инициативата и в 14-ата минута вече водеха с 2:0. Тогава Гъргоров центрира в наказателното поле от фаул, където Барт се извиси над всички и с глава удвои преднината на своите.

Последваха няколко минути на затишие, преди да се стигне до 30-ата, когато Марселиньо бе изведен зад гърба на отбраната на Монтана и технично копна топката на Христо Иванов за 3:0.

До края на полувремето халфът Димитър Илиев можеше да върне едно попадение за Монтана, ала ударът му бе спасен от Голубович. Мишо Александров и Мирослав Иванов също имаха възможности, но не можаха да ги оползотворят.

Втората част премина под далеч по-спокойно темпо, въпреки че „орлите” владееха инициативата. В 48-ата минута Барт получи зад гърба на противниковата отбрана, ала изстрелът му бе слаб и не затрудни стража на Монтана. 180 секунди по-късно гостите можеха да върнат единия гол, но ударът на Мичев бе спасен от Голубович.

В 62-ата минута Шоко качи топката на главата на Гъргоров, но ударът на Бадема премина покрай вратата. 3 по-късно Травнер напредна по левия фланг и намери Миро Иванов в пеналта, Деко стреля, но много слабо и Христо Иванов спаси.

Така дойде 77-ата минута, когато стражът на гостите отново показа страхотен рефлекс, след като спаси удар отблизо с глава на Тодор Колев, дошъл след центриране на резервата Иван Стоянов.

В даденото от рефера продължение пък, Травнер напредна по левия фланг и стреля по земя, кълбото срещна дясната греда и излезе в аут.

До края на двубоя повече попадения не паднаха и така Лудогорец победи Монтана с 3:0 в предпоследния мач от 11-ия кръг на „А” група.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение