3. Локомотив и Беласица завършиха при драматично равенство - 1:1

Локомотив и Беласица завършиха при драматично равенство - 1:1

Локомотив Пловдив и Беласица не успяха да се победят, постигайки равенство 1:1. Въпреки явния превес в полза на пловдивчани, те трудно успяха да достигнат изравнителното попадение, което стана дело на влезлият на мястото на Даксон, Анатоли Тодоров.

Изключително тежките условия в Пловдив на стадион „Локомотив” оставиха своите белези върху всичко случило се на терена през първото полувреме.

Изпитващият сериозни проблеми еднакво на и извън футболните терени отбор на Локомотив (Пд) се впусна в непрестанни атаки и се установи като по-опасният и по-активен от двата тима.

Още в самото начало на срещата тежките условия предоставиха по особено щастлив начин добра възможност пред Димитър Илиев, който се озова в наказателното поле, но поради влошеното качество на терена изпусна владението на топката.

Най-активен в офанзивен план за домакините бе Даксон Да Силва, който чрез своите центрирания и далечни удари не спираше да затруднява отбраната на петричани.

Въпреки явното си надмощие ударите на Локомотив или срещаха непоколебимия страж на Бела Ангел Манолов. Гостите в редките си опити в нападение бяха възприели поетапен градивен подход, който обаче не успя да даде особено добър резултат.
В 44-ата минута домакините получиха златната възможност да реализират първото попадение в срещата. При опит за центриране на Милотинович топката срещна тялото на Трифонов, реферът на двубоя Мартин Богдев видя игра с ръка и отсъди наказателен удар в полза на Локо.

Даксон застана на точката за изпълнение, но Манолов отрази удара му, като при последвалата добавка бразилецът изпрати коженото кълбо в аут.
С този последен интересен момент приключи и първото полувреме, допълнително продължение не обявено.

Противно на наложеното тягостно настроение, породено от лошите метеорологични условия в цялата страна, в първата половина на срещата Локомотив и Беласица предложиха далеч по качествена и интригуваща продукция през втората половина.

В началните минути на второто полувреме Локомотив продължи да утвърждава позицията си на по-офанзивния от двата тима на терена. В 57-ата минута след продължително разиграване на домакините Том центрира опасно към Даксон, който стреля над противниковата врата. В 59-ата минута Писаров отправи нов опасен изстрел, но топката мина в близост до лявата греда на Ангел Манолов от гостите. Минута по-късно Даксон бе принудително заменен от Анатоли Тодоров.

65-ата минута на срещата предложи и изненадващото попадение за гостите от Петрич. При контраатака за Беласица Адемович изведе Сертич в удобна позиция, който не изпусна удобната възможност и откри резултата.

Голът не измени особено съотношението на силите, като Локомотив повиши оборотите. В следващите моменти свежата смяна Анатоли Тодоров получи хубав пас и бе изправен пред възможността да изравни резултата но ударът му мина над напречната игра. В първата минута от даденото продължение Тодоров не успя да сгреши втори път, реализирайки изравнителното попадение, като при втори случай на игра с ръка в наказателното поле реферът Богдев отсъди дузпа за домакините.

В оставащите няколко минути Анатоли Тодоров създаде нова опасна ситуация пред вратата на Беласица, като след центриране от ъглов удар Сечков стреля опасно.

В крайна сметка добавеното време не бе достатъчно за настървените футболисти на Локомотив да достигнат до така желаната победа и срещата завърши както и започна – при равенство. Краен резултат 1:1.

След този двубой Беласица продължава да бъде на последно място във временното класиране със седем спечелени точки. Локомотив Пловдив заема 12-та позиция с актив от 14.