3. Локо (София) не успя да спре победната серия на Черноморец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (София) не успя да спре победната серия на Черноморец (ВИДЕО+СНИМКИ)

”Акулите” спечелиха с 3:0 мача на стадион „Славия” и постигнаха шеста поредна победа в първенството

Черноморец (Бургас) се наложи с 3:0 над Локомотив (София) в среща от 13-ия кръг на родната „А” група. Мачът се игра на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел”, а „железничарите” играха с човек по-малко от края на първото полувреме, когато Костадин Велков бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон. Иначе „акулите” се представиха по-силно в двубоя и заслужено се поздравиха с трите точки.

Това бе шести пореден успех за Черноморец в първенството. Играчите на Димитър Димитров за последно не победиха в шампионата в края на септември, когато завършиха наравно 1:1 като гост на Черно море. Оттогава досега „акулите” имат само победи.

Локо (София) пък отново не успя да постигне успех, като регистрира шесто поражение в шампионата от началото на сезона. „Железничарите” не са се поздравявали с победа в първенството от средата на септември, когато надвиха Етър с 3:0.

В началото на днешния двубой нямаше много вълнуващи моменти пред двамата вратари. В 15-ата минута Венци Христов стреля много слабо и неточно от около 10-ина метра, а малко след това Юсуф Уатара прати кълбото далеч над напречната греда. В средата на първата част Даниел Пеев се отчете с пропуск за „железничарите”, а в 29-ата минута се стигна по първата по-чиста възможност в мача. Топката бе центрирана в наказателното поле на Локо (София), Цонков я отклони с глава, а след това тя достигна и до Дянков, който стреля силно с десния крак, но кълбото срещна дясната греда и излезе в аут.

В 33-ата минута „акулите” успяха да открият резултата. Венци Христов се разписа, след като, след като нанесе страхотен изстрел от около 15 метра, а кълбото влетя във вратата на Локо (София). В самия край на първата част „железничарите” останаха с човек по-малко на терена, след като Костадин Велков, който по-рано в мача бе получил жълт картон, фаулира Юсуф Уатара, а реферът Никола Попов показа втори жълт картон на защитника на "железничарите". При резултат 1:0 в полза на „акулите” дойде и краят на първото полувреме.

Втората част започна отлично за гостите, които успяха да увеличат аванса си на две попадения още в 47-ата минута. Венци Христов отбеляза втория си гол в мача, след като засече с десния крак центриране в наказателното поле на Локо (София), а кълбото влетя неспасяемо в левия ъгъл на вратата.

Силните изяви на „акулите” продължиха и в следващите минути и пропуски направиха Венци Христов и Лъчезар Балтанов. В 60-ата минута Уатара излезе сам срещу Галев, но не успя да го преодолее, а в 68-ата авансът на гостите стана класически. Юсуф Уатара отбеляза за 3:0, след като засече от близко разстояние центриране в наказателното поле на Локо (София), а кълбото влетя в мрежата на домакините.

До края на срещата не се стигна до нови голове и така Черноморец спечели двубоя с 3:0. След този успех „акулите” вече имат актив от 24 точки и се изкачиха на 4-ото място в подреждането. Локо (София) остава с 11 пункта на 12-ата позиция.

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби