3. Локо (Сф) стъпи накриво в борбата за титлата - 1:1 с Миньор (видео)

Локо (Сф) стъпи накриво в борбата за титлата - 1:1 с Миньор (видео)

Домакините не успяха да победят, след като пропуснаха дузпа и играха едно полувреме с човек повече

Локомотив (София) направи грешна стъпка в борбата за титлата. „Железничарите” не можаха да победят Миньор и завършиха 1:1 в първа среща от 24-ия кръг на „А” група. Футболистите на Окука играха у дома, поведоха в резултата, получиха право да изпълнят дузпа и имаха числено преимущество от човек повече почти цяло полувреме и пак не успяха да надиграят коравия съперник, който по нищо не отстъпи на домакините през всичките 90 минути.

Мачът пред около 1500 зрители започна с превес на Локомотив. Генков, Камбуров и компания започнаха силно срещата и голът не закъсня.

Още в 11-ата минута бившият нападател на Динамо (Москва) получи пас на границата на наказателното поле, навлезе и финтира страхотно Даниел Златков, след което с плътен удар направи 1:0. В следващите минути Локомотив продължи да упражнява натиск над съперника, но до сериозна опасност не се стигна.

Седем минути преди края на първата част след центриране отляво защитник на Локомотив успя да изчисти от крака на Делибашич пред голлинията, след което топката попадна в Иванович, но той бе моментално подсечен от Христо Златински. В тази ситуация реферът Станислав Тодоров не се поколеба и отсъди дузпа.

Зад топката застана възстановеният от контузия Горан Янкович, който хладнокръвно изравни.

През втората част срещата започна с лек превес на гостите. След това обаче домакините изравниха играта. В 54-ата минута Златински стреля от около 20 метра, но Иво Иванов с хубав плонж спаси в корнер. След неговото изпълнение топката бе изчистен извън пеналта, но играч на Локо отново я центрира пред Иво Иванов, където Камбуров не стана ясно дали бе задържан от Даниел Златков, за което бе отсъдена нова дузпа. Интересното в случая бе, че защитникът на Миньор получи директен червен картон за интервенцията си.

При изпълнението зад топката застана титулярният изпълнител Мартин Камбуров. Той стреля в средата на средна височина, но Иванов с крак спаси втора поредна дузпа след тази на Ивелин Попов срещу Литекс.

След пропуснатия шанс сякаш отборът на Локомотив се скова и до края така и не можа да осъществи силен натиск.  В последните минути дори Миньор имаше два шанса да постигне и победа. Първият път резервата Любо Витанов стреля опасно с глава, а при втория влезлият през втората част Димитър Илиев от 20 метра отправи удар на сантиметри от лявата греда.

Така Локомотив вече има 51 точки, с три по-малко от Литекс, който утре гостува на Славия.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение