3. Локо (Пд) разпиля Миньор и записа първа победа в "А" група (+СНИМКИ)

Локо (Пд) разпиля Миньор и записа първа победа в "А" група (+СНИМКИ)

"Смърфовете" обръщат до 5:1 "чуковете" в отсъствието на Емил Велев край тъчлинията

Локомотив (Пд) записа първа победа в „А” група, след като се наложи с убедителното 5:1 над гостуващия Миньор (Пк) след обрат. Бибишков откри резултата на „Лаута” преди Стефанов, Златински, Д. Георгиев, В. Георгиев и Ковачев да отбележат пет безответни попадения, три от които през първото полувреме и които истински красавци. За перничани, които още не са се поздравили с пълен успех, пък поражението е трето от пет мача, като това е второ поред.

"Смърфовете" бяха водени в този мач от помощникът на Емил Велев, който е наказан - Любомир Симов. Дебют за тях направи бившият нападател на Ботев (Пд) Атанас Курдов, който стана голмайстор за "канарчетата" през сезон 2010/2011 във "В" група.

При резултат 4:1 през второто полувреме агитката на Миньор, наброяваща 35 души, напусна стадиона.

С този успех Локо Пд се изкачи до 9-ото място в класирането с актив от 7 точки. Миньор остава в зоната на изпадащите, на 15-ата, предпоследна позиция с едва две точки, на 1 от 12-ия Етър.

Локомотив можеше да открие резултата още в 3-ата минута, но вратарят на Миньор Пейков спаси удара от упор на острието Георги Стефанов. В ответната атака гостите откриха резултата. Бибишков се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и излязъл сам срещу вратаря Кунчев пусна топката покрай него за 1:0.

Локомотив не се стресна, а веднага започна да търси изравняването. Удар на Златински под гредата бе избит от Пейков в 8-ата минута.

Три минути по-късно Локо изравни с гол-красавец на Георги Стефанов. Нападателят разстреля Боян Пейков с удар от воле от границата на наказателното поле в горния ъгъл.

Обратът бе факт 19 минути след откриващото попадение на Миньор. В 23-ата зрителите се насладиха на нов гол-красавец за домакините. Христо Златински обра всички паяжини в горния ъгъл с шут с десния крак от границата на пеналтерията.

Валери Георгиев пропусна да засече центриране на Златински в 32-ата минута преди неговият съфамилник Даниел Георгиев да матира за трети път вратаря Пейков. Ситуацията се разигра след изпълнение на ъглов удар, когато Георгиев с левия крак в горния ляв ъгъл не остави шансове на стража на Миньор.

При 3:1 дойде почивката.

Второто полувреме започна с груба игра. Димо Атанасов си навлече гнева на старши треньора на Миньор Стойчо Стоев за влизане срещу негов футболист, вследствие на което крилото получи жълт картон. Валери Георгиев също бе декориран в жълто, а по-късно и капитанът на Миньор Ванчо Траянов бе предупреден официално от главния рефер Христо Ристосков.

В 55-ата минута Валери Георгиев сякаш сложи точка на спора с четвърти гол за Локомотив. Той се разписа на добавка, след като вратарят Пейков не успя да хване шут на Диего.

След като резултатът стана 4:1 в полза на „смърфовете”, оборотите намаляха, а цялата агитка на Миньор, състояща се от 35 човека, напусна стадиона.

В 73-ата минута Атанас Курдов пък направи своя официален дебют за Локо Пд, след като се появи като резерва на терена.

Десетина минути преди края Миньор опита да направи загубата си по-почетна. Първо страховит удар на Том от 30 метра мина покрай вратата, а Йордан Юруков, който дебютира за перничани, не успя да вкара на празна врата от 2 метра, а минута по-късно, в 81-ата бе заменен.

Крайното 5:1 оформи Павел Ковачев в 86-ата минута. Той надскочи всички и засече с глава центриране на резервата Марин Петров от свободен удар, пращайки топката неспасяемо за вратаря Пейков.