3. Локо Пд нанесе първа загуба на 10 от Черноморец

Локо Пд нанесе първа загуба на 10 от Черноморец

Достоен завършек на есенния дял сътвориха "смърфове" и "акули"

Локомотив Пд спечели последния мач от есенния дял на „А” група. „Смърфовете” надиграха Черноморец и заслужено се поздравиха с успех с 2:0. Голове на Раймонди и Де Карвальо отчаяха 10 „акули” на „Лаута”. Тимът на Краси Балъков се противопостави достойно на своя съперник, но червеният картон на Фернандес малко преди почивката се оказа ключов за крайния изход. Поражението на бургазлии е първо този сезон.

Откритата игра властваше през целия двубой. Полусезонът завърши достойно. Двата тима се надиграваха през цялото времетраене на „Лаута” и спечелиха овациите на зрителите.

Още в 1-ата минута Адриан Фернандес излезе на добра позиция и стреля, но покрай вратата мадомакините. В 13-ата минута Локо Пд отговори на отправеното предизвикателство. Удар на Здравко Лазаров от наказателното поле бе спасен от Паскал Борел.

Постепенно „смърфовете” установиха контрол върху играта и стигнаха до откриващо попадение в 24-ата минута. Де Карвальо чукна топката с пета към Николас Раймонди, който с физика надигра двама бранители на Черноморец и от вратарското поле прати топката в мрежата.

„Акулите” захапаха своя съперник в следващите минути. Първо Койта се опита да затрудни с глава Лучини, който обаче се намеси сигурно и предотврати изравнително попадение. Последва канонада от удари на гостите, но и те не доведоха до гол във вратата на домакините.

Пет минути преди почивката Адриан Фернандес си изкара два бързи жълти картона и остави съотборниците си с 10 души до края на двубоя. Аржентинецът игра грубо в рамките на две минути и напълно заслужено бе отстранен от игра.

Така почивката дойде при 1:0 в полза на Локо Пд.

Мачът продължи в същото русло и през втората част – зрителите оставаха без дъх от неспирните атаки към двете врати. В 52-ата минута Де Карвальо направи фрапантен пропуск, след като бе изведен сам срещу Борел, но стреля в тялото на вратаря и не успя да удвои преднината на своите.

Черноморец също имаше своята възможност за гол. В 55-ата минута гигантът Койта засече центриране, но Лучини се намеси адекватно, избивайки. В 61-ата минута Марсио Нуньо развинти отбраната на домакините, но и неговият шут не премина през стража на „смърфовете”.

Така дойде 68-ата минута, когато Локо Пд удвои своя аванс. Образцова контраатака се разви по изключителен начин. Лазаров проби по левия фланг и намери с фалцово центриране Де Карвальо, който с мощен шут от вратарското поле препарира Борел за 2:0.

До края обезвереният Черноморец се опита да върне един гол, за да запази интригата, докато Локомотив действаше на контраатака. Малко преди изтичането на 90-те минути редовен гол на „смърфовете” не беше зачетен поради несъществуваща засада.

Така приключи есенният дял на шампионата. След неговия край Локо Пд заема 6-ата позиция в класирането с актив 26 точки, колкото има 5-ият ЦСКА. Черноморец е 3-и с 28 точки, на 4 от Левски и на 9 от лидера Литекс.