3. Литекс завърши без победа лагера в Анталия

Литекс завърши без победа лагера в Анталия

Ловчанлии загубиха с 0:2 от Цървена Звезда

Литекс завърши без победа лагера си в Анталия. Ловчанлии загубиха с 0:2 от Цървена Звезда последната си и най-престижна контрола в югоизточната ни съседка. Вратарят на сърбите Стаменкович лиши възпитаниците на Ангел Червенков от гол в иначе добрата контрола за българския състав.

Така Литекс записа в Турция три загуби и едно равенство. В първата си контрола „оранжевите” записаха равенство 0:0 с другия сръбски гранд – Партизан.

Двубоят в Белек започна отлично за сърбите, които пропуснаха две възможности преди да поведат в резултата. Първо Блазич бе намерен пред наказателното поле на Литекс, но стреля в аут, а малко по-късно Урош Голубович блестящо спаси шут на Лекич от фаул.

Европейският шампион от 1991 г. вкара два бързи гола в 19-ата и 21-ата минути. Лекич откри резултата, добавяйки върналата се топка след удар в гредата на Вилотич. Лазетич, който бе свързан с трансфер в Черно море, вкара за 2:0 с шут по земя от границата на наказателното поле.

Последва съживяване в тима на Ангел Червенков. „Оранжевите” диктуваха събитията на терена до края на полувремето. Вратарят Стаменкович се оказа последна преграда при далечни удари на Ивайло Петков, а изстрел на Ивелин Попов излезе в аут.

Литекс изцяло водеше инициативата след подновяването на играта, но намесите на вратаря на Цървена Звезда лишиха ловчанлии от по-почетен резултат. Стаменкович спаси с върха на пръстите си шут на Ивелин Попов. В 65-ата минута реферът подмина игра с ръка в наказателното поле на Звезда. Нифлор също пробва рефлексите на стража, който отново се справи.

Том бе отстранен с червен картон в 70-ата минута за два последователни груби фаула. На негово място в игра влезе Момчил Цветанов.

До края резервите Христо Янев и Светослав Тодоров опитаха да променят цифровото изражение на таблото, но резултатът се запази.

В неделя ловчанлии се прибират в България и до началото на пролетния дял в първенството ще изиграят още една контрола - срещу Ботев от Криводол. Спарингът е на 20 февруари.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение