3. Литекс записа трета поредна победа след 2:1 над Славия в София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс записа трета поредна победа след 2:1 над Славия в София (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Оранжевите" надвиха "белите" с 2:1, Страхил Попов отбеляза страхотен гол

Литекс спечели с 2:1 като гост на Славия в първия мач от 21-ия кръг на родното футболно първенство. Срещата се игра на стадион „Славия“ в столичния квартал „Овча купел“.

„Белите“ можеха да открият резултата в 18-ата минута, но Атанас Курдов пропусна дузпа. В 31-ата Литекс поведе с 1:0 след гол на Армандо Ваюши. Славия изравни в 57-ата минута, а точен за 1:1 бе Костадин Велков. Победното второ попадение за гостите бе дело на Страхил Попов в 74-ата минута.

Литекс започна по-добре и още в началните минути имаше няколко добри възможности пред вратата на домакините. Първата от тях бе във 2-ата минута, когато Армандо Ваюши навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл стреля към Георги Петков, но вратарят отрази и кълбото излезе в корнер. Последва нова ситуация пред Ваюши, който получи в наказателното поле, но ударът му бе блокиран.

В 7-ата минута гостите пропиляха отличен шанс да открият резултата - Георги Пашов подари топката на Джордан, който се озова сам срещу Георги Петков и можеше да вкара с прехвърлящ удар, но Костадин Велков изчисти точно преди кълбото да влети в мрежата. Почти веднага след това отново Вилмар Джордан можеше да вкара, след като бе изведен сам срещу Георги Петков, но се забави и бе застигнат от бранител на Славия, който изчисти в корнер.

В 17-ата минута се стигна до първата по-интересна ситуация пред вратата на Литекс. „Белите“ получиха правото да изпълнят дузпа, която реферът Никола Попов отсъди за нарушение на Антон Недялков срещу Фернандо Да Силва в наказателното поле. Застаналият зад топката Атанас Курдов обаче не успя да отбележи от бялата точка, като ударът му в десния ъгъл бе спасен от Евгени Александров. Последва удар на Галин Иванов, но кълбото премина вляво от вратата.

В 28-ата минута Юрген Джазула стреля от границата на наказателното поле, но кълбото не намери рамките на вратата. 3 минути по-късно резултатът бе открит - Армандо Ваюши се озова на добра позиция, Костадин Велков не успя да изчисти, а футболистът на Литекс с хубав удар забоде кълбото във вратата на Георги Петков за 1:0.

2 минути след това се стигна до нова възможност за гостите, след като Вилмар Джордан намери Юрген Джазула, който бе сам срещу Георги Петков и пробва да отбележи с удар покрай вратаря, но кълбото прелетя на няколко метра от лявата греда. До почивката не паднаха нови голове и така след 45 минути игра Литекс водеше срещу Славия с 1:0.

Една от първите по-интересни ситуации през втората част бе в 50-ата минута, когато Джазула центрира от свободен удар, а Джордан игра с глава, но не засече по най-добрия начин и Георги Петков улови без проблеми. „Белите“ пропиляха добра възможност да изравнят минута малко след това – домакините организираха добра атака, а Курдов намери в наказателното поле Галин Иванов, който от няколко метра стреля, но Евгени Александров с отлична намеса спаси удара му.

Славия успя да изравни в 57-ата минута - Галин Иванов центрира по отличен начин в наказателното поле, а Костадин Велков засече с десния крак, пращайки кълбото в мрежата за 1:1. „Белите“ можеха да поведат в 63-ата минута, но Галин Иванов направи нов пропуск - футболистът на Славия се озова на добра позиция, напредна с кълбото и отправи удар, но Евгени Александров спаси.

В 72-ата минута Александър Цветков пробва удар отдалеч, но не намери рамките на вратата. 2 минути по-късно Литекс достигна до втори гол - Георги Петков изпревари Момчил Цветанов и изчисти, преди халфът да играе с кълбото, но то отиде право в Страхил Попов, който със страхотен прехвърлящ удар го прати в мрежата на домакините за 2:1.

В 84-ата минута Симеон Славчев можеше да отбележи със страхотно изпълнение със задна ножица, но Георги Петков отрази удара му. Последваха две възможности за Славия – първо Курдов бе намерен на добра позиция, но се забави и кълбото му бе избито, а почти веднага след това след центриране в наказателното поле отново Курдов засече с глава, но прати топката покрай вратата.

В последните секунди след удар от воле на Курдов, кълбото премина високо над вратата. Така Литекс спечели срещу Славия с 2:1.

Това бе трета поредна победа за „оранжевите“ и след нея те продължават да са на второто място, като вече имат 46 точки, с 1 по-малко от шампиона Лудогорец, който има и мач по-малко. Славия е на деветото място с 23 точки.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят