3. Литекс взе три точки на ходом от Академик (видео)

Литекс взе три точки на ходом от Академик (видео)

Шампионите биха безпроблемно новака с 2:0

Литекс прибави нови три точки към актива си в първенството на „А” група, след като „оранжевите” победиха без особени проблеми състава на Академик (Сф) с 2:0.

Бразилецът Том изигра ключова роля, като бе в основата и на двата гола за домакините в днешния двубой от петия кръг на шампионата. Том откри резултата в 34-ата минута на срещата и асистира с отличен пас на Уилфред Нифлор за второто попадение една минута след началото на втората част.

Литекс бе абсолютен господар на терена през първите 45 минути. „Студентите” на два пъти успяха да застрашат вратата на бразилския вратар Виничиус, но така и не достигнаха до гол. Михаил Александров се озова на добра позиция за обстрел, но бързо бе спрян от Венков.

Христо Янев затрудни вратаря на Академик Емил Михайлов с техничен изстрел от фаул в 17-ата минута. Секунди по-късно Нифлор изведе Светльо Тодоров в добро положение за удар, но нападателят не овладя добре кълбото и пропусна шанса си.
Тодоров все пак се реваншира, като с отлично подаване изведе Том в наказателното поле на гостите. Оттам бразилецът нанесе решаващ удар, който се оказа неспасяем за противниковия вратар и откри резултата.

Непосредствено след подновяването на играта Том се отскубна от защитата на Академик и от дясната половина на наказателното поле центрира остро към Нифлор. Французинът подложи хитро крак, с което запрати топката в мрежата на Академик за 2:0.

В хода на втората част играчи на Академик на два пъти претендираха за дузпи, които обаче не бяха отсъдени. Петър Кюмюрджиев се сгромоляса в 71-ата минута, но бе санкциониран от рефера Ивайло Стоянов. Това изглежда вбеси спортния  директор на гостите Самир Селимински, който бе отстранен от резервната скамейка на „студентите”.

В 85-ата минута гостите се приближиха агонизиращо до гола, но бяха отказани от напречната греда. След изпълнен отдясно корнер в пеналта на Литекс настана разбъркване, при което Юлиян Петков пропиля най-чистото положение за тима си. От два метра разстояние футболистът прати топката в гредата.

С победата Литекс временно задмина Левски се нареди на третото място в таблицата с 11 точки. Академик записа четвърта поредна загуба в първенството и е предпоследен с актив от 1 точка.

Литекс – Академик 2:0
1:0 Том 35’
2:0 Нифлор 47’

Литекс: 31. Виничиус, 2. Барт, 3. Занев, 7. Янев (Занев), 8. Том, 9. Тодоров (Цветков), 17. Г. Миланов (Брату), 18. Ил. Миланов, 19. Нифлор, 23. Йеленкович (к), 33. Бодуров;
Резерви: 1. Голубович, 5. Венков, 6. Ив. Петков, 11. Брату, 16. Стр. Попов, 21. Цветков, 22. Пл. Николов;
Старши треньор: Петко Петков;

Академик: 33. Михайлов, 5. Сечков, 6. Кюмюрджиев, 7. Александров, 10. Василев, 13. Юл. Петков (к), 16. Иванов, 17. Велинов (Бонфим), 21. Мбемба, 24. Гюнери (Селимински), 25. Петров;
Резерви: 1. Чавдаров, 2. Асенов, 8. Селимински, 14. Л. Николов, 18. Динчев, 20. Бонфини, 22. Радулов;

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза