3. Литекс взе нови три точки след трудно 2:0 над Нефтохимик (ВИДЕО)

Литекс взе нови три точки след трудно 2:0 над Нефтохимик (ВИДЕО)

„Шейховете“ затрудниха максимално играчите на Златомир Загорчич

Отборът на Литекс победи с 2:0 Нефтохимик на стадион „Христо Ботев“ в Сливен. Победата за „оранжевите“ не дойде без проблем, като футболисте на Златомир Загорчич успяха да покажат класата си и да се възползват от създадените възмжоности.

Двубоят започна без очаквания първоначален натиск на Литекс, като бургазлии имаха първата възможност за гол. Петър Димитров стреля силно от границата на наказателното поле, но шутът му париран от Евгени Александров.

В средата на първата част отново Петър Димитров можеше да изведе Нефтохимик напред в резултата. Нападателят на „шейховете“ излезе сам срещу Александров, но стражът на Литекс бързо скъси дистанцията между двамата и блокира ударът му.

„Оранжевите“ отговориха с удар на Мирослав Манолов, който обаче попадна право в ръцете на Денчев.

В 42-рата минута по комичен начин Литекс поведе. Мирослав Манолов бе намерен в наказателното поле и пусна пас успоредно на голлинията. Христо Лемперов се опита да изчисти топката, но вместо това от два-три метра разстреля собствения си вратар и така даде преднина на тима на Златомир Загорчич.

В края на първата част Петков можеше да изравни, но ударът му от непосредствена близост бе изчистен от голлинията от върналия се Илия Миланов.

След подновяването на играта първата възможност за гол се откри пред тима на Литекс. Момчил Цветанов бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата на Денчев, но ударът му бе блокиран от самопожертвувателен шпагат на бранител в зелено.

В 60-ата минута Христо Лемперов можеше да изравни резултата и да се реваншира за автогола, който си отбеляза. Седмицата на Нефтохимик центрира отдясно, Евгени Александров не прецени летежа на топката и я остави да излезе. Вместо това обаче, кълбото срещна десния му страничен стълб.

В средата на втората част Джордан излезе сам срещу Денчев, но стреля право в него. Само две минути по-късно обаче Литекс вече водеше с 2:0. След добра атака на „оранжевите“, топката стигна от Юрген Джазула, който с плътен удар от границата на наказателното поле реши изхода на двубоя.

След трудния успех на в Сливен, тимът на Златомир Загорчич продължава да бъде лидер в класирането с 31 точки, докато Нефтохимик остава с осем след 14 изиграни двубоя.