3. Литекс пак громи Ботев (Вр) (+ВИДЕО)

Литекс пак громи Ботев (Вр) (+ВИДЕО)

С победата си ловчанлии продължават да заемат 3-то място във временното класиране

Голово шоу в оранжево подпечата убедителната победа на Литекс срещу Ботев Враца с 5:1. Ловчанлии играха вдъхновено и с настроение, и независимо че съперникът пръв успя да поведе в резултата, момчетата на Камата се развихриха и го разгромиха без проблеми. С два гола за успеха блесна Армандо Ваюши, по веднъж се разписаха още Георги Миланов, Исмаил Иса и кариоката Ванжер.

С победата си Литекс продължава да окупира 3-то място във временното класиране, като разликата с втория в подреждането Левски е само три точки.

Наставникът Христо Стоичков имаше известни кадрови проблеми за срещата. Заради контузии отсъстваха основни фигури като Йеленкович и Бодуров, наказан бе и Васил Божиков. В средата на терена шанс като титуляр получи Томи Костадинов, а с капитанската лента съотборниците си изведе Георги Миланов.

Двубоят започна вихрено и двата тима набързо си размениха по едно попадение. В 4-та минута гостите попариха оранжевите с гол на Атанасов, засякъл асистенция от ляво на Христов. Радостта им още не беше затихнала, когато националът Георги Миланов възстанови равенството с прекрасно изпълнен пряк свободен удар, с който препарира Чавдаров за 1:1.

Играта продължи открито и в динамично темпо. В 30-та минута ловчанлии покачиха резултата след гол на Армандо Ваюши. Нападателят Иса нахлу в малкия пеналт, където топката му бе избита от стража на врачани. Тя попадна обаче в алабанеца и той съобразително я оплете в мрежата за 2:1. В продължението на първата част Литекс успя да вкара и трети гол. Томи Костадинов изведе чудесно Иса и таранът хладнокръвно се разписа за 3:1.

На почивката в игра като резерва се появи Ванжер да Силва. В 57-та минута бразилецът вкара и първия си гол с оранжевата фланелка. Георги Миланов открадна топката в центъра и напредна, след неговия пас Иса бе блокиран, а Ванжер хитро се възползва и отблизо простреля Чавдаров за 4:1. Осем минути по–късно Ваюши вкара уникално красиво попадение с диагонален шут, при който не даде никакви шансове на врачанския страж.

В 68-та минута Симеон Славчев се пребори с половината отбрана на съперника и със сетни усилия успя да насочи топката към вратата. Играчите на Литекс започнаха да се радват за гола, но според решението на съдията се оказа, че футболист на Ботев е успял да изчисти коженото кълбо преди да пресече голллинията.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение