Литекс не се даде на Етър

Нов дебютира за "болярите"

С равенство 1:1 завърши контролата между Етър и Литекс, играна на стадион „Ивайло“.

„Виолетовите“ играха двете полувремена с два различни състава, като дебют направи македонското попълнение Александър Мишов.

Още в 10-ата минута гостите поведоха – след бърза контра Сюлейман Ганию напредна сам на скорост и стреля за 0:1. Първия си удар етърци отправиха в 39-ата минута, когато Карсела стреля слабо, но вратарят улови. След центриране от корнер и Мишов опита удар с глава.

През втората част влезлите нови 11 играчи наложиха траен превес. Още в 46-ата минута Иван Василев отляво пусна топката на Кольо Станев, който я засече за 1:1. „Виолетовите“ имаха възможности и за втори гол. В 57-ата минута Крум Стоянов остро центрира отляво, но Иван Василев се размина с топката пред голлинията, а в следващата атака Николай Янков с техничен удар прати топката в левия стълб. В 57-ата минута пък удар на Георги Александров с глава мина до гредата.

„Етър“ (първо полувреме): Кристиан Секулич, Георги Ангелов, Мартин Николов, Хосекарлос ван Ранкин, Луис Кордова, Моузес Кандидус, Йоаким Карсела, Александър Мишов, Дидис Пита, Ловре Кнежевич, Ивайло Димитров.
„Етър“ (второ полувреме): Ангел Мартинов, Георги Александров, Принс, Келиан Гесум, Мартин Моран, Жан-Марк Тибуе, Кольо Станев (78 Джейсън Клифърд), Крум Стоянов, Горка Ларучеа, Николай Янков, Иван Василев.