3. Литекс не се даде на Амкар във втората си контрола в Турция (ВИДЕО)

Литекс не се даде на Амкар във втората си контрола в Турция (ВИДЕО)

Армандо Ваюши спаси “оранжевите” от загуба за 1:1

Първият във временното класиране на А група - Литекс - не се даде на елитния руски отбор Амкар Перм в контролна среща, изиграна по време на лагера на ловчанлии в Турция. Срещата завърши 1:1, а голмайстор за тима на Златомир Загорчич стана албанеца Армандо Ваюши.

Литекс досега е срещал само веднъж в спаринг своя съперник. Това става през зимата на 1999г, когато двата тима се подготвят в Тунис. Тогава “оранжевите” печелят безапелационно с 5-1 след два гола на Светльо Тодоров и по един на Стойчо Стоилов, Лауренциу Регенкампф и Иван Гемеджиев.

Срещата започна с динамично темпо от самото начало, но до почивката интересните голови положения липсваха.Двата тима успяха да си разменят по 1-2 удара, но без реална заплаха за вратарите.

По-интересните ситуация в срещата бяха през второто полувреме. Тогава паднаха и двата гола. Символичните гости от Амкар откриха в 67-ата минута след попадение на Иван Черенчиков. До гола се стигна след колективна грешка, играчът на руснаците остана непокрит, той получи топката и от 10 метра не остави никакви шансове на Евгени Александров.

Радостта на Амкар обаче трая кратко. Момчетата на Загорчич не се предадоха, продължиха да играят в типичния си по-атакуващ стил и до логичното се стигна 3 минути по-късно. Тогава Ваюши бе изведен много добре в наказателното поле и за нападателя не ле трудно да преодолее вратаря. Той търкулна топката под пложна на руския страж

Интригата в срещата се запази до последно, като в 79-ата минута топката бе изчистена от голлинията на Литекс.

Следващата контрола на лидерите в А група ще е на 5 февруари срещу Погон Шчечин (Полша), а веднага след това на 6-и, тимът се изправя срещу Ягодина (Сърбия).

Състави:

Литекс: Александров, Стр.Попов, Бодуров, Божиков, Горанов, Славчев, Цветков, Цветанов, Джордан, Асприля ( Манолев, Пл.Николов, Берберович, Руменов, Том, Ваюши, Н.Колев, Манолов, Гълъбов)

Амкар: Герус, З.Сираков, Белоруков, Фибел, Ходжаниязов, Гол, Бл.Георгиев, Коломейцев, Каюмов, Камеш, Пикущак.