3. Литекс на 4 точки зад Лудогорец след 3:1 над Черноморец (ВИДЕО)

Литекс на 4 точки зад Лудогорец след 3:1 над Черноморец (ВИДЕО)

„Оранжевите” взеха пета поредна победа у дома

Отборът на Литекс взе лесен успех с 3:1 над гостуващия Черноморец в мач от междинния 20-и кръг. Домакините взеха комфортен аванс от два гола още през първата част след два гола на Вилмар Джордан. През вторите 45 минути Яни Пехливанов намали, а Юрген Джазула оформи крайното 3:1 с гол от дузпа.

„Акулите” завършиха двубоя с човек по-малко. Милен Гамаков получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу Мирослав Манолов.

„Оранжевите” изобщо не се забавиха и още след шест минути игра водеха в резултата. Ваюши намери Джордан пред малкото наказателното поле, нападателят на Литекс се обърна и стреля. Топката рикошира в крака на Пехливанов и залъга вече плонжиралия Ник Дашев.

След попадението, отборът на Златомир Загорчич продължи да търси нови попадения. Футболистите на домакините опитваха удари от различна дистанция, но повечето от тях не намираха очертанията на вратата на Черноморец.

Симеон Славчев можеше да направи резултата 2:0. След двойно подаване с Джордан, голмайсторът за Литекс в „А” група стреля, но и неговият изстрел бе неточен.

В 38-ата минута отново Джордан удвои аванса на „оранжевите”. Юрген Джазула намери колумбиеца пред наказателното поле на Черноморец с изключително прецизен пас между няколко футболисти в синьо. Джрдан пое топката, навлезе в наказателното поле и хладнокръвно забоде топката в долния десен ъгъл на Дашев.

Тимът на Златомир Загорчич започна по-активно и втората част, но и Черноморец показа, че може да бъде опасен на контраатаки. След една подобна контра, Маркиньо центрира от ъглов удар, Ванчо Траянов отклони топката, която стигна до Яни Пехливанов. Бранителят на гостите от няколко метра довкара топката и намали на 1:2.

Крайното 3:1 бе оформено в 76-ата минута от Юрген Джула с удар от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за задържане на Миро Манолов от страна на Милен Гамаков. Осмицата на гостите получи директен червен картон за фаула, който извърши, тъй като бе последен в отбраната и Миро Манолов оставаше очи в очи с Ник Дашев.

До края на двубоя Литекс можеше да се оттегли и с по-изразителен резултат, но Армандо Ваюши на два пъти не успя да се разпише.

Това бе петата поредна победа за тима на Златомир Загорчич в българската „А” група и вече е на четири точки зад лидера Лудогорец. Ситуацията за Черноморец обаче изобщо не е толкова розова, тъй като „акулите” остават в зоната на изпадащите с едва 18 точки след 20 изиграни кръга.