3. Литекс изпусна Локо в Пловдив

Литекс изпусна Локо в Пловдив

Интригата остана за реванша

Литекс изпусна шест 100-процентови гола на Лаута, което доведе до нулево равенство в първия 1/16 финал за Купата на България. Оранжевите обаче трябва много повече да съжаляват. Те бяха по-добри от Локомотив, но не успяха да вкарат половин дузина чисти положения. Голяма заслуга за хикса имаше вратарят на домакините Йордан Господинов, който бе непробиваем. Така развръзката в този сблъсък остана за реванша в Ловеч.

Наставникът Христо Стоичков заложи на оптималния си състав, без да пази силите на никого от основните си играчи. В игра след изтърпяно наказание се завърна капитанът Йеленкович, място в титулярната единадесеторка отново намери и младокът Симеон Славчев.

За Локо дебют направи новото попълнение Серафим Михайлов, който се появи като резерва през втората част.

Двубоят започна очаквано оспорвано, като първи домакините стигнаха до отлична ситуация за гол. В 11-та минута стражът на оранжевите Илко Пиргов прояви блестящ рефлекс и спаси силния удар на Маламов, излязъл очи в очи с него. Ловчанлии отвърнаха с 2-3 нелоши атаки, но Ваюши и Георги Миланов не успяха да затруднят Господинов. В 28-та минута Бодуров засече с глава центриране от корнер, но ударът му профуча близо до дясната греда. Малко по-късно Попов центрира прострелно в пеналта, но Ваюши отново не намери пътя към мрежата. До края на полувремето Литекс продължи да бъде по-активен, но не успя да застраши вратата на пловдивчани.

Втората част започна с два 100-процентови пропуска за Литекс. Първо Цветков бе изведен перфектно от албанеца Ваюши, но Йордан Господинов показа класа и спаси шута от упор на халфа. В 51-та минута ситуацията се повтори. Този път Г. Миланов се отскубна от защитата, но Господинов спечели двубоя ек на ек срещу национала. Стражът на домакините се намеси предвидливо и в 66-та минута, когато пак Г. Миланов не успя да го преодолее. Шанс се отвори и пред Галин Иванов, изпуснал отблизо да открие резултата.

Литекс не спря да пропуска до последния съдийски сигнал. В 83-та минута Галин Иванов нахлу по левия фланг и подаде към Заков, който обаче на празна врата не успя да отбележи. После оранжевите излязоха 3-ма на 2-ма в наказателното поле, но не съумяха да си подадат точно.