3. Литекс измести Черноморец от върха след кървава схватка и 2:1 в Бургас

Литекс измести Черноморец от върха след кървава схватка и 2:1 в Бургас

Литекс свали Черноморец от върха и оглави временното класиране след като победи „акулите” с 2:1 в кървав и напрегнат мач от 12-ия кръг на „А” група. Срещата ще се запомни както с красивия атакуващ футбол, така и с баталните сцени между футболистите на двата отбора.

Литекс свали Черноморец от върха и оглави временното класиране след като победи „акулите” с 2:1 в кървав и напрегнат мач от 12-ия кръг на „А” група. Срещата ще се запомни както с красив и атакуващ футбол, така и с батални сцени между футболистите на двата отбора, два червени и седем жълти картона.

Уилфред Нифлор откри резултата в 17-ата минута, Фернандес изравни в 25-ата минута, а Христо Янев оформи крайното 2:1.

Срещата, която се игра пред около 4000 зрители на стадион „Лазур” в Бургас започна с лек превес за гостите от Ловеч. Въпреки това „акулите” първи стигнаха до положение, след като в 8-ата минута Карбони пусна към Фернандес, който се хвърли в наказателното поле, но не успя да засече на време.

В 14-ата минута Гонзалес центрира към Фернандес, който стреля, но Барт изчисти с глава.

Логично ловчанлии откриха резултата в 17-ата минута след груба грешка на вратаря Борел. Дока центрира опасно отляво, а стражът вместо да улови топката я подари на Нифлор. Французинът не се поколеба и изпрати коженото кълбо в мрежата.

Пет минути по-късно Мартин Тошев опита да засече центриране в наказателното поле на Литекс, но Барт успя да избие топката.

Напористите домакини, бързо стигнаха до изравнителен гол. В 25-ата минута Карбони копна топката към Фернандес, който с фамозно изпълнение прехвърли Голубович и направи резултата 1:1.

Четири минути по-късно Нифлор преодоля защитата на Черноморец, но стреля неточно във вратата на Борел.

Тимът на Красимир Балъков имаше възможност да стигне до обрат в мача, след като в 38-ата минута Карбони центрира в наказателното поле на гостите, Гонзалес стреля, а избитата топка попадна в Цонков, който отправи удар, но топката бе отклонена от Николов. В 42-ата минута Фернандес засече центриране на Гонзалес и стреля атрактивно от вуле, но Голубович отрази удара му.

Ловчанлии отново поведоха в резултата в 52-ата минута след прецизно изпълнение на Христо Янев, който стреля от пряк свободен удар, прехвърли стената и простреля вратата на Борел.

В 66-ата минута „акулите имаха възможност да изравнят резултата, след като влезлият като резерва Дуду отправи далечен шут, но топката прелетя вдясно от вратата на Голубович.

Домакините, които демонстрираха мъжка игра и огромен хъс за победа останаха с човек по-малко в 82-ата минута след като Цонков получи втори жълт картон. Минута по-късно и капитанът на Черноморец Дянков напусна терена с директен червен картон.

Страстите на стадион „Лазур” се нажежиха до червено и играта бе спряна заради разпра между играчите на двата отбора. След грозни сцени от страна на футболистите и куп хвърлени пластмасови бутилки по терена, играта бе подновена.

В 90ата минута Дока имаше възможност да направи победата на Литекс още по-категорична, но ударът му срещна левия страничен стълб на Борел.

Литекс излезе начело на класирането след 2:1 над Черноморец, а срещата завърши с поредни батални сцени.