3. Литекс излъга Миньор в скучен мач – 1:0

Литекс излъга Миньор в скучен мач – 1:0

Единственото попадение в този сблъсък бе дело на резервата Нифлор в 80-ата минута.

Отборът на Литекс постигна изключително ценна и трудна победа с минималното 1:0 над тима на Миньор. Срещата се игра на стадион „Миньор” в Перник и бе от програмата на 7-ия кръг на родната „А” група. Единственото попадение в  този сблъсък бе дело на резервата Нифлор в 80-ата минута.

Двубоят започна доста скучно като играчите на двата тима се опитваха да стигнат до противниковата врата с постепенни и обходни действия. Първият точен удар дойде чак в 15-ата минута, когато Кишишев стреля от около 30 метра, но не затрудни с нищо Иванов. Така минутките си течаха, а футболистите на двата тима провеждаха двубоя в тренировъчно темпо.

В 34-ата минута гостите можеха да открият, след като Янев стреля майсторски от фаул, но топката срещна лявата греда на "чуковете". В 43-ата нов уникален малшанс сполетя „оранжевите”, тъй като отново Янев центрира от фаул, Бодуров се измъкна от бранителите на Миньор и стреля силно с глава, но кълбото срещна напречната греда. Това бе и последното по-интересно положение за тази първа част и така Миньор и Литекс се оттеглиха на почивка при нулево реми.

Второто полувреме също започна в лежерно темпо като само агитката на „чуковете” напомняше, че това е официален мач от първенството на „А” група. Първата половина от втората част премина при непрекъснати нарушения, смени и накъсвания на играта. В 72-ата минута резервата Нифлор качи кълбото на главата на Барт, но бранителят не намери очертанията на вратата.

Така дойде 80-ата минута, когато младата надежда на гостите Георги Миланов центрира в наказателното поле на домакините, където бранител на Миньор се размина с топката и след това тя бе засечена от необезпокоявания Нифлор.

Това бе и последното по-опасно положение в срещата и така Литекс стигна до трите точки в един скучен и изпълнен с грешки двубой.