3. Левски завърши контролите с класика над Чавдар Етрополе (Видео + Снимки)

Левски завърши контролите с класика над Чавдар Етрополе (Видео + Снимки)

„Сините” играха предимно с юноши, Иса с гол в 22-ата секунда и куп пропуски след това

Отборът на Левски завърши контролите преди подновяването на шампионата в „А” група с лесна победа с 3:0 над втородивизионния Чавдар (Етрополе). Срещата се игра на едно от помощните игрища на стадион „Георги Аспарухов”, а попаденията бяха отбелязани от Исмаил Иса, Иво Иванов и новото попълнение Марко Видович. За този двубой старши треньорът на столичани Ясен Петров заложи предимно на юноши и играчи от втория тим, с цел да запази звездите и титулярите си за вечното дерби с ЦСКА следващата седмица.

Мачът, който бе предаван с аудио-коментар на живо от Novsport.com, започна с летящ старт за „сините”, които излязоха напред още в 22-ата секунда, когато Стамболийски отклони с глава за Иса, който от няколко метра не сбърка за 1:0.

След попадението столичани продължиха да бъдат по-активният отбор, като опитваха с постепенни атаки през центъра да изненадат за втори път отбраната на гостите. В 25-ата минута Иван Горанов премина през двама бранители на етрополци, но в крайна сметка топката излезе в аут. Няколко минутки по-късно Димов опита късмета си от далечна дистанция, ала кълбото не намери целта.

В 33-ата минута пък ветеранът Сашо Александров изведе Иса очи в очи с Яначков, а вратарят спаси по страхотен начин изстрела на нападателя. 180 секунди по-късно Иса намери Димов на около 25 метра от вратата на Чавдар, ала стражът на гостите изби удара на халфа в корнер.

Така се стигна до 41-ата минута, когато Кривия центрира хубаво от фаул, Иво Иванов се извиси над всички и с глава удвои преднината на Левски.

До края на полувремето нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за столичани.

Втората част започна с по няколко смени в двата отбора и нов пропуск на Иса, който отново бе изведен сам срещу Яначков, ала стражът и този път излезе победител в спора между двамата.

Темпото през вторите 45 минути изглеждаше далеч по-бавно от това през първата част, но в 61-ата минута Левски все пак направи преднината си класическа, след като Видович засече отблизо с глава добро центриране отдясно – 3:0.

След това попадение Левски продължи да владее инициативата, а в 71-ата минута Чавдар можеше да вкара почетен гол, след като Илиев премина през няколко играчи на столичани и подаде за Михайлов, който изскочи от дълбочина, но не намери очертанията на вратата на Акалски.

До края на двубоя „сините” тотално свалиха оборотите, което даде възможност на Чавдар да се застои по-дълго в половината на домакините. Голове до последния съдийски сигнал обаче нямаше и така Левски завърши контролите преди подновяването на шампионата в „А” група с класическа победа над втородивизионния Чавдар (Етрополе).