3. Левски взе глътка въздух с 2:0 над възродения Локо (Пд) (видео)

Левски взе глътка въздух с 2:0 над възродения Локо (Пд) (видео)

Дебютни голове на Петраш и Антонов донесоха успеха в София

Отборът на Левски пое глътка въздух. „Сините” сложиха край на серията от три мача без успех като победиха възродения Локомотив (Пд) с 2:0 на своя стадион „Георги Аспарухов” в столицата и събраха 40 точки на петото място в класирането. Шампионите спечелиха след голове на новите попълнения Петер Петраш и Мирослав Антонов, които вкараха за първи път със синята фланелка в официален мач, откакто преминаха на „Герена” през зимата.

Загубата остави Локо (Пд) на 4 точки от зоната на изпадащите преди утрешното опашкарско дерби между Локомотив (Мездра) и Спортист (Своге).

През първото полувреме Левски владееше повече топката, докато Локо (Пд) контраатакуваше много опасно. Все пак „сините” стигнаха до гола в добавеното време на първата част, когато словакът Петраш използва грешка на вратаря Ставрев и откри резултата. През втората част събитията почти не се промениха – гостите пропускаха и без това малкото си шансове, докато „сините” бяха по-настойчиви и стигнаха до втори гол чрез резервата Антонов, който с хубав удар от дъгата пред наказателното поле оформи крайното 2:0.

В началото на мача двата отбора създадоха няколко много интересни ситуации. Първо силен шут на Гаджев от дъгата пред наказателното поле бе избит от Ставрев. После Христо Йовов изпълни ъглов удар и топката кацна на напречната греда. В 6-ата минута гостите стигнаха до чиста голова ситуация. Гара Дембеле тресна страничната греда след удар с глава, а при добавката Георги Петков спаси сигурен гол.

Следващата по-интересна ситуация бе отново за „смърфовете”. В 20-ата минута фалцов изстрел на Даксон от пряк-свободен удар бе спасен от Петков.

До почивката Левски контролираше събитията на терена, но нямаше идея как да стигне до опасно положение.

В самия край на добавеното 2-минутно продължение „сините” обаче откриха резултата в своя полза. След центриране от ъглов удар вратарят Ставрев, който на няколко пъти се справяше със силни удари на левскарите, излезе неразчетено и новото попълнение Петер Петраш с глава отбеляза първия си гол за Левски.

Три минути след подновяването на играта Локо (Пд) пропусна отлично положение да възстанови равенството. Дембеле се възползва от подхлъзване на Минев и центрира от левия фланг в наказателното поле, където Даксон засече топката с летящ плонж, но кълбото премина на сантиметри от дясната греда на Петков.

Най-активният в „сините” редици Седрик Бардон пропусна чудесен шанс в 56-ата минута, когато комбинира със свои съотборник на едно-две и на скорост стреля. Ставрев обаче се намеси решително, избивайки шута.

Така се стигна до 70-ата минута, когато резервата Мирослав Антонов открадна една топка пред наказателното поле и с техничен удар в долния ляв ъгъл на Ставрев удвои преднината на „сините”, отбелязвайки първия си гол в официален мач.

До края Николай Димитров можеше да отбележи и трети гол за Левски, но малкият ъгъл не му позволи да вкара кълбото в опразнената врата след пробив на Сашо Александров.

Така Левски събра 40 точки на петото място в класирането, на точка от Славия и на 4 от ЦСКА, които засега са трети и ще играят в Лига Европа, ако подреждането се запази до края. Локомотив (Сф) е втори с 50 точки. Локо (Пд) пък сложи край на серията от четири мача без загуба и стои на 12-ата позиция с 22 точки, с 4 над 14-ия Локо (Мездра).